Golfistka Spilková skončila v Riu 48., turnaj vyhrála Korejka Pak In-pe

Olympijskou vítězkou v golfu je Korejka Pak In-pe, v Riu zvítězila o pět ran před světovou jedničkou Lydií Koovou z Nového Zélandu. Bronz získala Číňanka Feng Šan-šan, Klára Spilková skončila na 48. místě.

Česká golfistka Klára Spilková skončila na olympiádě osmačtyřicátá

Česká golfistka Klára Spilková skončila na olympiádě osmačtyřicátá | Zdroj: ČTK

Osmadvacetiletá Pak In-pe byla po úvodním kole druhá, po druhém už soutěži kralovala. Do finále šla s náskokem dvou ran před Koovou a ještě ho zvýraznila. Celkově měla skóre -16.

Spilková zakončila první olympijskou soutěž golfistek od roku 1900 výkonem tři rány nad par, v součtu čtyř kol překročila normu brazilského hřiště o 11 úderů.