Američtí basketbalisté popatnácté triumfovali na olympijském turnaji

Popatnácté triumfovali na olympijském turnaji američtí basketbalisté a v Riu de Janeiru tak obhájili zlaté medaile. Ve finálovém utkání porazili Srbsko 96:66. Na olympiádě v Brazílii vyhráli všech osm zápasů.

Basketbalisté z USA popatnácté zvítězili na olympijském turnaji

Basketbalisté z USA popatnácté zvítězili na olympijském turnaji | Zdroj: Reuters

Srbové se s americkými hvězdami z NBA utkali už v základní skupině, kdy prohráli pouze o tři body a mohli tak mít dobrý pocit z předvedeného výkonu.

Jenže ve finále to byl trošku jiný zápas. Američanům se velmi dařilo a předváděli skvělé výkony, přestože v jejich řadách chyběli hráči jako LeBron James a Stephen Curry.

Srbové většinou v první čtvrtině vedli, ale potom se jim nedařilo v útoku a od stavu 14:14 bodovali spíše Američané, kteří šli do druhé části se čtyřbodovým náskokem, který neustále navyšovali. Srbům se sice podařilo snížit, ale už ne dorovnat. Od stavu 20:28 převzali nadvládu v útoku Američané a v poločase vedli 52:29.

Vynikal hlavně čtyřnásobný nejlepší střelec NBA Kevin Durant, který za poločas nasbíral 24 z celkových 30 bodů.

Definitivně si Srbové přestali dělat naděje na zvrat zápasu ve třetí části, kdy tým USA odskočil na rozdíl jednačtyřiceti bodů 79:43 a mohl finále dohrát v klidu a vystřídat hráče na lavičce.

Velké potíže dělal Srbům DeMarcus Cousins, který nejen že dokázal získat třináct bodů, ale také si připsal patnáct doskoků a úspěšný byl v této statistice také DeAndre Jordan. Srbové, kteří se na olympijský turnaj dostali na úkor českého týmu, prohráli ve finále 66:96.

Cesta Američanů: Čína (119:62), Venezuela (113:69), Austrálie (98:88), Srbsko (94:91), Francie (100:97), čtvrtfinále Argentina (105:78), semifinále Španělsko (82:76), finále Srbsko (96:66)

Cesta Srbů: Venezuela (86:62), Austrálie (80:95), Francie (75:76), USA (91:94), Čína (94:60), čtvrtfinále Chorvatsko (86:83), semifinále Austrálie (87:61), finále USA 66:96)

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít