Liberec uspěl v Třinci, do čela extraligy se prostřílela Kometa Brno. Varům nadělila osmičku

Třinečtí hokejisté po 19. kole přenechali vedoucí pozici brněnské Kometě. Na domácím ledě totiž podlehli obhájcům titulu z Liberce 1:2. Naopak Kometa si hladce poradila s posledními Karlovými Vary 8:2 a na Oceláře má dvoubodový náskok. Pražská Sparta v jedenáctigólové přestřelce nestačila na Chomutov, ačkoliv proti němu třikrát vedla.

Brněnská Kometa se vyšplhala na vrchol extraligové tabulky, zatímco Karlovy Vary zůstávají na chvostu | Zdroj: ČTK

Liberečtí zvítězili v základní hrací době už pošesté v řadě. Výhru úřadujícím mistrům na ledě dosud vedoucího celku soutěže vystřelil dvěma trefami obránce Radim Šimek.

Reprezentační bek nejprve ve 12. minutě otevřel gólový účet zápasu a čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny rozhodl zásahem na 2:1. Liberec díky tomu poskočil na čtvrtou příčku v tabulce, naopak Třinec sesadila z čela tabulky Kometa.

Brňané si totiž před vlastním publikem hladce poradili s posledními Karlovy Vary, které si z letošních devatenácti extraligových soubojů odnesly jen tři výhry. V Brně padly 2:8.

Gólovou přestřelkou skončil duel pražské Sparty s Chomutovem. Jen během první třetiny padlo na severozápadě Čech sedm branek a trenéři obou celků Vladimír Růžička i Jiří Kalous střídali gólmany.

Ve druhé třetině se ofenzivní smršť uklidnila. Pražané trefou Petra Vrány srovnali na 4:4. Dotahovat museli i v závěrečné periodě, kdy šel Chomutov znovu do vedení. A znovu se jim podařilo manko eliminovat, když dvě minuty před koncem vyrovnával na 5:5 Lukáš Pech. V prodloužení pak o vítězství Chomutova v jedenáctigólové přestřelce rozhodl Michal Poletín.

Základní hrací doba nestačila ani duelu Zlína s předposledními Pardubicemi, kde hostující Lukáš Nahodil vyrovnával na 4:4 šest až vteřin před závěrečnou sirénou. David Tomášek pak po 80 vteřinách prodloužení získal druhý bod pro Východočechy.

V dalších soubojích porazila Mladá Boleslav Vítkovice 3:2, Litvínov zdolal Hradec Králové 3:0 a připsal si už čtvrté vítězství v řadě a Plzeň po dvou prohrách uspěla v Olomouci 5:2.

Výsledky 19. kola hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Dravecký (M. Doudera, Kreps) - 12. Šimek (Hrabík, J. Vlach), 36. Šimek (Svačina, Vantuch). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4873.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 6:5 v prodl. (4:3, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kämpf (Koblasa, Flemming), 15. Flemming (V. Růžička ml., Kämpf), 16. V. Růžička ml. (Skokan, Flemming), 18. Huml (Hřebejk, Vondrka), 48. Skokan (Sklenář), 63. Poletín (Kämpf, Valach) - 3. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 7. P. Vrána (Pech, Kalina), 15. A. Kudrna (J. Mikuš, F. Novotný), 21. P. Vrána (Forman), 58. Pech (Ihnacak, Čajkovský). Rozhodčí: Lacina, Bulanov (Rus.) - Polonyi, Rozlílek. Vyloučení: 4:6, navíc Skokan - Švrček oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4829.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Hyka, 38. Jonák z trestného střílení, 44. Urban (Hyka) - 49. Vandas (Hrbas, O. Roman), 55. D. Květoň (Tybor, Y. Stastny). Rozhodčí: Hodek, Petružálek - Bláha, Hynek. Vyloučení: 10:4, navíc Vampola 10 min. - Hudeček 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3511.

PSG Zlín - HC Dynamo Pardubice 4:5 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kotvan (Bukarts, Říčka), 49. Roman Vlach (Honejsek, Blaťák), 51. Roman Vlach (Honejsek, Kubiš), 53. Bukarts (P. Holík) - 1. Nahodil (Klimenta), 35. Klimenta (Hubáček), 60. Rolinek (Redenbach), 60. Nahodil (Rolinek), 62. Tomášek. Rozhodčí: Čech, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4324.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. L. Čermák (Vincour, Trška), 48. Novák (Štencel, Zaťovič), 54. L. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. L. Čermák (J. Káňa II, Malec) - 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (R. Hanzl, J. Černý), 34. J. Doležal (Jurčík), 52. Lukeš. Rozhodčí: Hradil, Horák - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:6, navíc F. Pavlík (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5302.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Fořt (J. Mikúš, Matai), 54. Skladaný (T. Mikúš) - 11. Kodýtek (Němeček, Vracovský), 13. Pulpán (Kadlec, Johnson), 30. D. Kubalík (Čerešňák, Němeček), 42. Kracík (Indrák), 56. Kodýtek (D. Kubalík, Kracík). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváků: 4458.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít