Basketbalisté Washingtonu počtvrté v sezoně vyhráli. Satoranský přispěl šesti body, zářil Bradley Beal

Washington Wizards v noci porazili v domácí hale Phoenix 106:101 a zaznamenali čtvrtou výhru v sezoně. Jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský přispěl šesti body, čtyřmi doskoky a dvěma asistencemi, hlavním hrdinou zápasu byl Bradley Beal se 42 body.

Bradley Beal zaznamenal 42 bodů

Bradley Beal zaznamenal 42 bodů | Zdroj: Reuters

Wizards se povedl přelom první a druhé čtvrtiny. Dostali se do devítibodového vedení a Bradley Beal zářil obrovskou úspěšností střelby. Na svůj osobní rekord, 42 bodů, potřeboval jen 22 střel.

Jenže o vítězství museli Wizards ještě bojovat. Phoenix Suns se probrali a ve třetí čtvrtině otočili skóre, ještě 90 sekund před koncem vedli 101:99, pak se ale probrala další domácí hvězda John Wall. Sedmi body v řadě prolomil svou mizernou střeleckou úspěšnost a rozhodl o výhře 106:101.

Wizards tak vyhráli druhý z posledních tří zápasů a zaznamenali teprve čtvrtou výhru v sezoně. Tomáš Satoranský strávil na hřišti 16 minut. Ke čtyřem doskokům a dvěma asistencím přidal i 6 bodů. Proměnil tři trestné hody a jednu trojku.

NBA:
Washington - Phoenix 106:101 (za domácí Satoranský 6 bodů, 4 doskoky, 2 asistence), Charlotte - Memphis 90:105, Detroit - Houston 96:99, Indiana - Golden State 83:120, LA Clippers - Toronto 123:115, Milwaukee - Orlando 93:89, Minnesota - Boston 93:99, Philadelphia - Miami 101:94, San Antonio - Dallas 96:91.