Vaclík vychytal nulu v Razgradu. Arsenal v Lize mistrů remizoval s PSG, Messi se vrátil dvěma góly

Tomáš Vaclík vychytal první čisté konto v letošní skupinové fázi Ligy mistrů. Jeho Basilej remizovala v Razgradu 0:0 a obě mužstva mají ve skupině A po dvou bodech. V boji o první místo remizoval Arsenal s PSG. Postup si nově zajistili fotbalisté Manchesteru City a Barcelony. Do její sestavy se dvěma góly vrátil Lionel Messi.

Brankář Tomáš Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík | Zdroj: Reuters

Kdo vyhraje. Postoupí ze třetího místa do Evrposké ligy. Tak byly rozdané karty před zápasem Razgradu s Basilejí. V sestavě Švýcarského mistra nastoupili Tomáš Vaclík i Marek Suchý.

Bulharský tým měl sice po celý zápas mírnou územní převahu, jenže velké šance měla Basilej. Gólman Stojanov musel zneškodňovat šance Zuffiho či ránu Elyonoussiho. Český reprezentant příliš práce neměl, a tak zápas skončil 0:0.

Bezbranková remíza nahrává spíš bulharskému týmu. V případě rovnosti bodů totiž bude o pořadí rozhodovat větší počet gólů vstřelených na hřišti soupeře a zápas v Basileji skončil 1:1.

V boji o první místo ve skupině PSG vedlo na Emirates Stadium po pátém gólu Edisona Cavaniho v ročníku, jenže Arsenal zápas otočil. Těsně před poločasem srovnal z penalty Olivier Giroud, do vedení poslal Kanonýry vlastním gólem Marco Verratti.

Jenže čtvrt hodiny před koncem PSG vyrovnali na 2:2, když Lucas Moura po rohovém kopu překonal Manuela Ospinu v brance Arsenalu.

Ve skupině B byl Besiktas na pokraji vyřazení, když o poločase prohrával s Benficou 0:3, jenže po přestávce předvedl téměř zázračné zmrtvýchvstání. Nůžkami snížil chvíli po pauze Cenk Tosun a když Ricardo Quaresma dotáhl z penalty domácí na rozdíl jediného gólu, ucítili hráči Besiktase šanci.

Na mohutné podpory tureckého kotle pak v 89. minutě vyrovnal Aboukabar. V tabulce má Besiktas 7 bodů, na postupových místech jsou osmibodové týmy Benfiky a Neapole, která doma nedokázala porazit poslední Dynamo Kyjev.

O postupujících je nově jasno ve skupině C. Do sestavy Barcelony se vrátil Lionel Messi a dvěma góly rozesmutnil Celtic Park. V prvním poločase využil přihrávku Neymara, ve druhém skóroval z penalty.

Osmifinálovou vstupenku vezou do Anglie Citizens, kterým stačila 1:1 na hřišti Borussie Mönchengladbach. Ostrovní tým hrál přitom téměř celý druhý poločas o deseti.

Ve skupině D bylo už předem jasno o postupujících. Bayern ale poprvé od roku 2009 nepostoupí z prvního místa. Uteklo mu díky prohře 2:3 v Rostově, triumf si zajistilo Atlétiko, které porazilo PSG 2:0.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Ludogorec Razgrad - FC Basilej 0:0
Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). Diváci: 20.821.

Arsenal Londýn - Paris St. Germain 2:2 (1:1)
Branky: 45.+1 Giroud z pen., 60. vlastní Verratti - 18. Cavani, 77. Lucas. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 59.628.
Tabulka:
1. Arsenal 5 3 2 0 14:5 11

2. Paris St. Germain 5 3 2 0 11:5 11

3. Basilej 5 0 2 3 2:8 2

4. Ludogorec Razgrad 5 0 2 3 4:13 2

Skupina B:
Besiktas Istanbul - Benfica Lisabon 3:3 (0:3)
Branky: 58. Tosun, 82. Quaresma z pen., 89. Aboubakar - 10. Guedes, 25. Semedo, 31. Fejsa. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 36.063.

SSC Neapol - Dynamo Kyjev 0:0
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 33.736.

Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Branky: 24. a 55. z pen. Messi. Rozhodčí: Orsato - Cariolato, Manganelli (všichni It.). Diváci: 57.937.

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1)
Branky: 23. Raffael - 45.+1 Silva. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 51. Stindl (Mönchengladbach). Diváci: 45.921.
Tabulka:
1. FC Barcelona 5 4 0 1 16:4 12

2. Manchester City 5 2 2 1 11:9 8

3. Mönchengladbach 5 1 2 2 5:8 5

4. Celtic Glasgow 5 0 2 3 4:15 2

Skupina D:
Rostov na Donu - Bayern Mnichov 3:2 (1:1)
Branky: 44. Azmoun, 50. Poloz z pen., 67. Noboa - 35. Douglas Costa, 52. Bernat. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). Diváci: 15.211.

Atlético Madrid - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
Branka: 55. Gameiro. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.). Diváci: 37.891.