Běžkyně Smutná vyhrála prolog seriálu Ski Classics

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná vyhrála ve švýcarské Pontresině prolog na 8 km seriálu dálkových běhů Ski Classics. Mezi muži byl Jan Šrail na 31. místě, zvítězil Nor Petter Elliasenn.

Kateřina Smutná

Kateřina Smutná | Foto: facebookový profil Sweski.com

Smutná, reprezentující tým Santander, porazila časem 23:42,97 o sedm desetin celkovou vítězku minulého ročníku Brittu Norgrenovou.

„Bylo to těžké, bořily se hole a měla jsem problém ve druhém i třetím kole. Ale dopadlo to dobře, takže jsem moc spokojená," řekla v televizním rozhovoru Smutná, která od této sezony znovu reprezentuje ČR.

Přechod z rakouské reprezentace do české byl v klidu, říká běžkyně na lyžích Smutná

„Chci zkusit vyhrávat dál," dodala letošní vítězka slavného Vasova běhu. Další šanci bude mít za týden při La Sgambedě na 35 km.

Další česká běžkyně Adéla Boudíková z Atlas Craft Teamu dojela sedmá a desátá už s více než dvouminutovou ztrátou skončila Klára Moravcová ze Silvini Madshus Teamu.