Hokejisté Liberce prohráli s posledními Karlovými Vary. Brno ukončilo sérii porážek

Šesti zápasy 28. kola pokračovala v pátek hokejová Tipsport extraliga. Kometa Brno si na domácím ledě poradila s Hradcem Králové a oslavila první prosincové vítězství. Možnost vrátit se do čela tabulky nevyužili Bílí Tygři z Liberce, kteří prohráli s posledními Karlovými Vary.

Zápas mezi Vítkovicemi a Chomutovem rozhodlo až prodloužení

Zápas mezi Vítkovicemi a Chomutovem rozhodlo až prodloužení | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Blízko třetí výhře za sebou byli hokejisté Chomutova ve Vítkovicích. Ještě necelou minutu a půl totiž svěřenci Vladimíra Růžičky vedli v Ostravě 3:2.

V 59. minutě ale Michael Vandas z dorážky překonal chomutovského gólmana a poslal zápas do prodloužení. V něm pak o vítězství domácích rozhodl David Květoň.

Sérii tří porážek ukončili hokejisté Komety Brno, kteří na vlastním ledě zdolali Hradec Králové v poměru 4:2.

Brněnští se dostali do vedení už ve čtvrté minutě, kdy se trefil Martin Zaťovič. Ani na další branku nečekali domácí dlouho, protože už v následující minutě se do černého trefil Tomáš Vincour, který zvýšil na 2:0.

Kometa měla navrch i poté, ale i přesto se podařilo Mountfieldu brzy snížit – při přesilovce se o to v osmé minutě postaral Jiří Šimánek.

Favorit však komplikace nepřipustil, protože Kometa v prostřední třetině přidala další dva góly a poté už zápas pouze kontrolovala. Nic na tom nezměnil ani gól Reného Vydareného a trefa Alexandra Picarda v samotném závěru.

Litvínov v minulém kole sice utrpěl vysokou porážku 1:7, ale v pátečním zápase se Zlínem už další debakl nedopustil.

Hokejisté Vervy tentokrát inkasovali pouze jednou a i díky tomu přehráli Zlín 2:1. Za nerozhodného stavu výhru Litvínova ve 44. minutě vystřelil Daniel Sorvik.

Až prodloužení rozhodlo o vítězi zápasu mezi domácí Mladou Boleslaví a Olomoucí. Hráči středočeského celku se už nemohli spolehnout na rady kouče Mariána Jelínka, se kterým klub ukončil spoluhráči v průběhu týdne.

I bez něj ale dokázal Bruslařský klub ukořistit výhru, když se hned na začátku prodloužení střelecky prosadil Martin Látal.

Prohru 3:5 na ledě posledních Karlových Varů utrpěl Liberec, který tak přišel o možnost vrátit se na první pozici v tabulce.

Domácí základy svého úspěchu položili v průběhu prostřední třetiny, po které svůj náskok navýšili na rozdíl dvou branek. V závěrečném dějství Liberec zápas zdramatioval, ale Karlovy Vary si body vzít už nenechaly.

Pět branek dal vítězný tým i v zápase Pardubic se Spartou, v němž pražský celek k další výhře dovedl 17letý gólman Jakub Škarek.

Kromě něj se v sestavě Sparty blýskl i další nezletilý člen kádru Jan Kern, který se prezentoval svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kolouch (D. Krenželok, Výtisk), 36. Kucsera (Tybor), 59. Vandas (Sloboda), 63. D. Květoň (Klok) - 17. Poletín (Koblasa, Tomica), 28. Rutta (Skinner, Vondrka), 41. Dlapa (Vondrka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Frodl, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4167.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (V. Němec, Kováčik), 5. Vincour (L. Čermák), 29. Trška (Vicnour, L. Čermák), 34. Nečas (Malec) - 8. Šimánek (Jarůšek, Džerinš), 34. Vydarený (Picard, Jarůšek), 60. Picard (Štajnoch). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4, navíc Picard (Hradec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7345.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. V. Hübl (Kubát), 44. Sörvik (T. Pavelka) - 30. D. Šťastný (Marušák). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4322.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:0, 3:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Štich (M. Látal), 28. Musil (Klepiš, Trončinský), 29. Lenc (Musil, Hyka), 62. M. Látal (Jan Hanzlík) - 31. Holec (J. Mikúš), 33. Matai (Burian), 39. Škůrek (Skladaný). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2487.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branka a nahrávky: 15. Gríger (Skuhravý, Kindl), 21. Mikulík (Harant), 31. T. Rachůnek (Rýgl, Tuominen), 48. Skuhravý (Gríger), 60. T. Rachůnek (Harant, Mikulík) - 29. Svačina (Lakatoš, Jánošík), 55. Lakatoš (Bartovič, Ševc), 58. Bartovič (Lakatoš, Švec). Rozhodčí: Hribik, Roman Svoboda - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:9, navíc Dujsík, T. Dvořák - J. Vlach všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 2617.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 41. Rolinek (Redenbach) - 10. Klimek (J. Hlinka, P. Vrána), 14. P. Vrána (J. Hlinka, J. Mikuš), 33. Uher (Gernát, Forman), 48. Kern (Cingel, J. Mikuš), 54. Forman (Kalina). Rozhodčí: Hradil, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 8455.