Basketbalistky USK v Eurolize podruhé v řadě prohrály. V Turecku nestačily na Fenerbahce

Basketbalistky ZVVZ USK Praha podruhé za sebou v Evropské lize prohrály, když těsně podlehly Fenerbahce Istanbul na jeho hřišti 71:75. Propadly se tak na třetí místo ve skupině.

Hráčky ZVVZ USK Praha

Hráčky ZVVZ USK Praha | Foto: www. uskbasketbalpraha.cz

České mistryně přitom většinu zápasu vedly. V polovině první čtvrtiny šly do trháku a vypracovaly si až třináctibodový náskok.

Staraly se o to zejména Sonja Petrovičová s Laiou Palauovou, která tentokrát místo asistencí sama dávala koše.

Ještě sedm minut před koncem vedly Pražanky o deset bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by o výhru přišly. Jenže pak se rozehrály opory domácích, zejména Levanderová, a Fenerbahce šňůrou 12:0 otočilo skóre ve svůj prospěch.

Petrovičová se ještě 26 vteřin před koncem pokusila vrátit USK vedení trojkou, ale minula a turecký celek už výhru díky trestným hodům udržel. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové tak stejně jako před týdnem v Kursku svedly se spolufavoritem soutěže vyrovnaný souboj, ale v závěru doplatily na užší rotaci a úbytek sil.