Strachová skončila v Mariboru šestá, zvítězila Američanka Shiffrinová

Česká lyžařka Šárka Strachová skončila ve slalomu ve slovinském Mariboru šestá a pošesté je v elitní desítce Světového poháru. Triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, olympijská vítězka a úřadující světová šampionka.

Slalomářka Šárka Strachová

Slalomářka Šárka Strachová | Zdroj: Reuters

Po prvním kole byla česká lyžařka taktéž šestá se ztrátou 82 setin na první Američanku Mikaelu Shiffrinovou. Na třetí pozici ztratila sekundu. Na podium sice nevystoupala, ale opět předvedla stabilní výkon a vyrovnala svůj druhý nejlepší výsledek sezony.

V seriálu zvýšila Shiffrinová vedení v hodnocení slalomářek i celého Světového poháru. V cíli měla náskok 19 setin. Druhá skončila Švýcarka Wendy Holdenerová, třetí byla Švédka Frida Hansdotterová.

Česká lyžařka má radši náročnější trať a branky blízko u sebe jí nepříliš vyhovovaly. Ve vrchní části tak nabrala v první jízdě manko, které se jí už nepodařilo smazat. Slalom s jednašedesáti brankami sestavil Livio Magoni, trenér slovenské závodnice Petry Vlhové, která byla těsně pod stupni vítězů.

Veronika Velez Zuzulová, která obsadila v Záhřebu první místo, vstoupila do závodu po antibiotikách a možná i to způsobilo, že první kolo nedokončila. Přitom ho rozjela velmi slibně a na prvním mezičase měla náskok čtyř setin. Později se jí ale zasekla lyže a nedokázala udržet balanc.

Mezi třicet postupujících závodnic se nedostala Marina Dubovská, která zaznamenala nejlepší úspěch v kariéře v závodě v Semmeringu, kde skončila osmnáctá. Třetí česká účastnice Gabriela Capová nedokončila první kolo.

SP ve sjezdovém lyžování v Mariboru:
Ženy - slalom:
1. Shiffrinová (USA) 1:39,61 (49,84+49,77), 2. Holdenerová (Švýc.) -0,19 (50,01+49,79), 3. Hansdotterová (Švéd.) -0,31 (50,22+49,70), 4. Vlhová (SR) -0,41 (50,32+49,70), 5. Lösethová (Nor.) -0,88 (50,40+50,09), 6. Strachová (ČR) -1,34 (50,66+50,29), 7. Buciková (Slovin.) -1,48 (51,40+49,69), 8. B. Schildová (Rak.) -1,52 (51,19+49,94), 9. Costazzaová (It.) -1,84 (51,41+50,04), 10. Štuhecová (Slovin.) -1,85 (51,30+50,16), ...34. Dubovská 52,64, Capová (obě ČR) nedokončila 1. kolo.
Průběžné pořadí slalomu (po 6 z 10 závodů): 1. Shiffrinová 500, 2. Velez-Zuzulová (SR) 390, 3. Holdenerová 340, 4. Vlhová 271, 5. Strachová 241, 6. Lösethová a Hansdotterová obě 222, ...42. Dubovská 13.
Průběžné pořadí SP (po 18 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 948, 2. Gutová (Švýc.) 643, 3. Worleyová (Fr.) 563, 4. Goggiaová (It.) 547, 5. Štuhecová 539, 6. Holdenerová 455, ...13. Strachová 241, 69. Ledecká (ČR) 29, 86. Dubovská 13.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít