Gólman Pavelec prožil vítězný návrat do NHL. Výhru vychytal i Mrázek

Gólman Winnipegu Ondřej Pavelec dostal v duelu proti Arizoně první příležitost k tomu, aby se v probíhajícím ročníku NHL postavil do brány svého týmu. Český hokejista nakonec prožil vítězný návrat, když vychytal vítězství Jets v poměru 6:3 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Vítězství oslavil i brankář Detroitu Petr Mrázek.

Hokejisté Winnipegu, jednoho z nejchladnějších míst v NHL

Hokejisté Winnipegu, jednoho z nejchladnějších míst v NHL | Zdroj: Reuters

Pavelec byl před letošní sezonou nečekaně poslán na farmu Winnipegu a premiérové šance v prvním týmu se dočkal až nyní – v pořadí 48. duelu jeho týmu.

Sázka na českého brankáře se ve středečním zápase Winnipegu vyplatila, když se kanadskému celku podařilo porazit Arizonu 6:3 a ukončit tak sérii čtyř proher. Pavelec si připsal celkem 30 zásahů. V dresu arizonského celku si jednu přihrávku připsal Radim Vrbata.

Poměrně divokého utkání byli svědky diváci v Detroitu, který v 11gólové přestřelce zdolal po nájezdech Boston.

Domácí Red Wings sice v deváté minutě prohrávali už 0:3, ale poté do jejich brány nastoupil gólman Petr Mrázek, který byl jedním ze strůjců obratu skóre.

Zápas, v němž jednu přihrávku zaznamenal bostonský David Krejčí, musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich Mrázek inkasoval pouze jednou, zatímco jeho konkurent na druhé straně Tuuka Raks dvakrát, takže výhru získala domácí Rudá Křídla.

Druhou porážku v řadě si naopak připsali hokejisté Floridy, kteří nestačili na Edmonton. Panteři přitom navzdory nevydařenému úvodu, kdy po 13 minutách prohrávali 0:2, vedli ještě necelé tři před koncem třetí třetiny 3:2. Na třetí trefě Floridy měl velký podíl Jaromír Jágr, který si poradil s obranou domácích a poté jeho akci úspěšně zakončil Greg McKegg.

Vítězství Floridy však v 58. minutě odvrátil Jordan Eberle, jenž poslal zápas do prodloužení. V něm pak bonusový bod Olejářům vystřelil 19letý lídr kanadského bodování NHL Connor McDavid, jenž si proti floridskému mužstvu připsal celkem tři body.

Montreal - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 39. Andrighetto - 15. Cole, 26. Fehr, 38. Guentzel, 56. Määttä. Střely na branku: 20:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Sheary, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).

Winnipeg - Arizona 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky: 4. Little, 24. Wheeler, 25. Copp, 33. Armia, 48. Trouba, 49. Ehlers - 3. Jooris, 9. Ekman-Larsson, 55. Chychrun (Vrbata). Střely na branku: 39:33. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Trouba, 2. Pavelec, 3. Perreault (všichni Winnipeg).

Detroit - Boston 6:5 po sam. nájezdech (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Larkin, 25. Oullet, 30. Athanasiou, 35. Tatar, 57. Nyquist, rozhodující sam. nájezd Nielsen - 1. a 9. Vatrano, 3. Carlo, 20. Bergeron, 35. McQuaid (Krejčí). Střely na branku: 25:33. Petr Mrázek odchytal za Detroit 56:10 minuty, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Bergeron (Boston).

Edmonton - Florida 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. Kassian, 14. Letestu, 58. Eberle, 65. McDavid - 18. Trocheck, 39. Sgarbossa, 55. McKegg (Jágr). Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Eberle, 3. Russell (všichni Edmonton).

Los Angeles - San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Pearson, 36. Gáborík - 4. Burns, 16. Wingels, 30. Pavelski. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Thornton (San Jose), 2. Brown (Los Angeles), 3. Pavelski (San Jose).