Ledecká byla v superobřím slalomu v Ga-Pa devatenáctá, vyhrála Gutová

Ester Ledecká obsadila 19. místo v superobřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu a vyrovnala svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru v této disciplíně. Závod vyhrála Švýcarka Lara Gutová, jež triumfovala i ve třetím super-G v sezoně.

Ester Ledecká během sjezdu v Ga-Pa

Ester Ledecká během sjezdu v Ga-Pa | Zdroj: Reuters

Jednadvacetiletá Ledecká se navzdory v týdnu prodělané střevní chřipce blýskla v sobotu 13. pozicí ve sjezdu a zajela si maximum mezi lyžařkami.

„Spokojená rozhodně jsem. Mně se to líbilo, pocitově ta jízda byla taková, trošku jsem si myslela, že to bude jednodušší zařezávat, trošku mi to skákalo. Ale spokojená jsem i z toho výsledku, i z jízdy,“ hodnotila Ledecká.

V neděli mistryně světa ve snowboardingu vyrovnala svůj předchozí nejlepší výsledek v SP, který zaznamenala začátkem prosince v super-G v Lake Louise. Svěřenkyně trenéra Tomáše Banka startovala stejně jako v sobotu s číslem 46 a na nejrychlejší Gutovou ztratila 2,57 sekundy.

Lyžařka Ledecká má v týmu nového pomocníka. Své tipy a zkušenosti jí předává Ondřej Bank

Celková vítězka SP z minulé sezony Gutová vylepšila druhé místo ze sobotního sjezdu a vyhrála jasně o 67 setin sekundy před Rakušankou Stephanií Venierovou a 86 setin před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska. Díky 22. vítězství v kariéře snížila na 135 bodů odstup v hodnocení seriálu za americkou specialistkou na technické disciplíny Mikaelou Shiffrinovou, jež na sjezdovce Kandahar nestartovala.

Gutová navzdory vítězství se svou jízdou příliš spokojená nebyla. „Měla jsem pocit, že jsem sjezd jela lépe. Ale včera to bylo 80 bodů a dnes 100. Neměla jsem takové postavení na lyžích, jaké jsem chtěla. Náš trenér postavil těžkou trať,“ řekla pětadvacetiletá Švýcarka.

Den po 77. triumfu ve Světovém poháru skončila v poli poražených Američanka Lindsey Vonnová. Na Gutovou ztratila 1,65 sekundy a obsadila deváté místo. „Psychicky jsem byla připravená, ale asi potřebuju víc potrénovat. Ve sjezdu jsem měla sebedůvěry dost, v super-G mi ještě chybí,“ řekla Vonnová.

Do cíle nedojela úřadující mistryně v superobřím slalomu Anna Veithová. Rakouská lyžařka, jež pod dívčím jménem Fenningerová vyhrála v roce 2015 Světový pohár, v prvním rychlostním závodě po návratu po dlouhodobém zranění neprojela branku.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
Ženy - superobří slalom: 1. Gutová (Švýc.) 1:17,92, 2. Venierová (Rak.) -0,67, 3. Weiratherová (Licht.) -0,86, 4. Schmidhoferová (Rak.) -1,07, 5. Worleyová (Fr.) -1,08, 6. Curtoniová -1,25, 7. Brignoneová (obě It.) -1,44, 8. Klingová (Švéd.) -1,56, 9. Vonnová (USA) -1,65, 10. Haaserová (Rak.) -1,75, ...19. Ledecká (ČR) -2,57.
Průběžné pořadí super-G (po 3 závodech): 1. Gutová 300, 2. Weiratherová 220, 3. Venierová 125, 4. Schmidhoferová 108, 5. Curtoniová 107, 6. Štuhecová (Slovin.) a Worleyová obě 90, ...26. Ledecká 24.
Průběžné pořadí SP (po 22 závodech): 1. Shiffrinová (USA) 1008, 2. Gutová 873, 3. Štuhecová 625, 4. Worleyová 608, 5. Goggiaová (It.) 605, 6. Weiratherová 536, ...13. Strachová 267, 66. Ledecká 61, 93. Dubovská (všechny ČR) 13.