Pastrňák vstřelil vítěznou branku Bostonu a připsal si 100. bod v NHL

Český útočník David Pastrňák potvrdil skvělou formu posledních dnů a zajistil rozhodující trefou v 58. minutě výhru Bostonu v dnešním utkání NHL nad Vancouverem 4:3. Bruins vyhráli i druhý zápas pod vedením trenéra Bruce Cassidyho, který nahradil odvolaného Claudea Juliena.

David Pastrňák (vpravo) se raduje z vítězného gólu

David Pastrňák (vpravo) se raduje z vítězného gólu | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Pastrňák se po přihrávce Davida Krejčího prosadil po parádní akci po křídle, kdy se na levém kruhu uvolnil přes Christophera Taneva a přesně dvě minuty před koncem prostřelil Ryan Millera. Byl to pro něj ve 147. zápase v NHL jubilejní 100. bod. Havířovský rodák zaznamenal v posledních třech zápasech pět branek a celkem má na kontě v sezoně už 25 gólů.

Krejčí si v utkání připsal dvě asistence, když přihrál 28 sekund před koncem první třetiny v přesilovce také na gól Franka Vantrana, který otočil stav na 2:1 pro Bruins.

Skóroval také Jaromír Jágr, který se podílel na vítězství Floridy v Nashvillu 7:4. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL, který ve středu oslaví 45. narozeniny, v páté minutě tečoval střelu Keitha Yandleho od modré čáry a desátou trefou v sezoně otevřel skóre.

Na ledě byl Jágr ještě u dvou dalších branek Panthers, ale na jubilejní 1900. bod nedosáhl. Na metu, kterou dosud pokořil jen nedostižný Wayne Gretzky, tak bude útočit znovu v den svých narozenin na ledě San Jose.

K vítězství Philadelphie nad San Jose 2:1 v prodloužení přispěl asistencí Jakub Voráček. Podílel se na akci, po které ve 27. minutě Ivan Provorov otevřel skóre. Po 64 vteřinách nastavení rozhodl Wayne Simmonds.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Islanders 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Mark Stone, 25. Z. Smith, 28. Pageau. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.211. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pyatt, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Boston - Vancouver 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 14. K. Miller, 20. Vatrano (Krejčí), 43. C. Miller, 58. Pastrňák (Krejčí) - 5. Horvat, 40. Burrows, 55. Markus Granlund. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Horvat (Vancouver).

Philadelphia - San Jose 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 47. Provorov (Voráček), 62. Simmonds - 50. Marleau. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.910. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Dell (San Jose), 3. Provorov (Philadelphia).

Dallas - Carolina 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. a 38. Eaves (na druhou Faksa), 1. Lindell, 7. C. McKenzie, 51. Cracknell - 26. Aho, 46. Faulk. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.910. Hvězdy zápasu: 1. Eaves, 2. C. McKenzie, 3. Lindell (všichni Dallas).

Nashville - Florida 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky: 38. a 59. Arvidsson, 10. Josi, 27. F. Forsberg - 28. a 60. Trocheck, 5. Jágr, 26. J. Jokinen, 28. Bjugstad, 30. Barkov, 43. Huberdeau. Střely na branku: 31:37. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Arvidsson (Nashville).