Jágr oslavil narozeniny vítězstvím, v San Jose získal bod číslo 1900

Jaromír Jágr trápí v NHL soupeře i ve 45 letech. Na své narozeniny přispěl k výhře Floridy na ledě San Jose Sharks 6:5 v prodloužení, jeho asistence ve třetí třetině byla zároveň 1900. bodem českého útočníka v elitní soutěži. V dalších zápasech se Čechům nedařilo, brankáři Petr Mrázek ani Michal Neuvirth nezabránili prohrám Detroitu a Philadelphie.

Hokejista Jaromír Jágr v dresu Florida Panthers

Hokejista Jaromír Jágr v dresu Florida Panthers | Zdroj: Reuters

Diváci v San Jose sice před zápasem blahopřáli hlavně Patricku Marelauovi k 500. gólu v NHL, jenže na ledě se činil i druhý oslavenec. Jaromír Jágr se na večer svých 45. narozenin podílel na skvostném nástupu Panthers. Když v osmé minutě dokonale zaclonil výhled gólmanu Jonesovi, který nemohl vidět Barkovovu střelu, vedla Florida už 3:0.

27 let Jágrovy kariéry v grafech. Podívejte se, jak stoupá hvězda nejlepšího českého hokejisty

Jubilejní 1900. bod Jaromíra Jágra přinesla 54. minuta. Vytrvalý tlak hostí završila česká osmašedesátka přihrávkou do jízdy mladšímu spoluhráči a Barkov svým druhým gólem v zápase zvýšil na 5:3.

Jenže domácí dokázali už podruhé v zápase náskok Jágrova týmu dotáhnout. Půl minuty před koncem přiťukl Tomáš Hertl puk do palebné pozice Joeovi Pavelskimu, který překvapivou střelou na poslední chvíli vyrovnal.

Zápas musel do prodloužení, po minutě a půl ho rozhodli mladíci, kteří Jágrův věk nedají ani dohromady. Aleksander Barkov ve spolupráci se zakončujícím Jonathanem Huberdauem zajistili Floridě druhý bod.

Brankář Detroitu Petr Mrázek inkasoval ve středečním utkání NHL jen jednou z 28 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přesto s Detroitem podlehl St. Louis 0:2.

Prohru si připsal i druhý český gólman Michal Neuvirth. Rodák z Ústí nad Labem kryl dvacet z 22 střel Calgary, která porazila doma Philadelphii 3:1.

NHL:
Columbus - Toronto 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Anderson, 12. Jenner, 22. Bjorkstrand, 30. Foligno, 58. Calvert - 38. a 47. Kadri. Střely na branku: 35:33. Diváci: 14.548. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Werenski, 3. Korpisalo (všichni Columbus).

Detroit - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Barbašev, 60. Schwartz. Střely na branku: 25:29. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:27 minuty, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Barbašev (oba St. Louis), 3. Mrázek (Detroit).

Calgary - Philadelphia 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Tkachuk, 33. Brodie, 60. Giordano - 2. Cousins. Střely na branku: 23:34. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 58:58 minuty, inkasoval dvě branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Tkachuk (oba Calgary), 3. Neuvirth (Philadelphia).

San Jose - Florida 5:6 v prodl. (2:3, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 57. a 60. Pavelski, 5. Burns, 16. Ward, 27. Vlasic - 6. a 43. Bjugstad, 8. a 53. Barkov (na druhou Jágr), 5. Jokinen, 62. Huberdeau. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Barkov, 3. Bjugstad (oba Florida).