Sparta v rozlučce s Evropskou ligou znovu dohrávala v deseti. S Rostovem uhrála remízu

Své působení v jarní části fotbalové Evropské ligy ukončila Sparta remízou 1:1 s Rostovem. Ani v pražské odvetě nedohráli domácí v jedenácti, když přišli o vyloučeného Costu. Čestý gól trefil až v závěrečných minutách obránce Karavajev.

Pavel Bucharov Aleš Čermák

Pavel Bucharov Aleš Čermák | Zdroj: ČTK

Jestli Sparta pomýšlela na zdramatizování dvojzápasu, tak veškeré její ambice vzaly brzy za své. Ve třinácté minutě totiž šikovně zakombinoval na šestnáctce Bucharov s Polozem a druhý jmenovaný snadno propálil Koubka.

Hosty vstřelená branka patřičně uklidnila, zatímco Sparta nebyla s to vytvořit si pořádnou brankovou příležitost. Nejblíže gólu měl obránce Karavajev, jehož rána z 28. minuty skončila na břevně.

Pět minut před přestávkou přišli domácí o Matěje Pulkraba. Talentovaný útočník se v souboji ve vzduchu nepříjemně srazil s Gatcanem a s krvavým šrámem v obličeji zamířil okamžitě do nemocnice. Na jeho místo naskočil po zranění se navrátivší Šural.

Ve druhém poločase domácí evidentně pookřáli, jenže je zastavila, podobně jako v Rostově, červená karta. Po dvou žlutých se tentokráte nechal vyloučit obránce Costa. „Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát i v deseti,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Matěj Sáček.

Mladý záložník si pochvaloval také zkušenosti, které jemu osobně utkání v Evropské lize daly. „Hlavně v základní skupině. Inter, Southampton, dalo mi to hodně,“ řekl. Viditelně živelnější Sparta nakonec potěšila domácí fanoušky alespoň čestným gólem. Šest minut před koncem se trefil ruský obránce Vjačeslav Karavajev, který měl evidentně velkou motivaci proti celku z jeho vlasti.

„Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. Hráli jsme po zemi a měli víc ze hry,“ mínil po derniéře Sparty v evropských pohárech záložník Aleš Čermák. Zároveň však dodal, že na hostech bylo viditelné velké uspokojení z komfortního náskoku.

Sparta – Rostov 1:1 (0:1)
Branky: 84. Karavajev – 13. Poloz. Rozhodčí: Göcek – Eyisoy, Yilmaz (všichni Turecko). ČK: 67. Costa. ŽK: Costa, Šural – Bucharov, Kalačev, Jerochin. Diváci: 13 413.

Sparta: Koubek – Karavajev, Mazuch (46. Havelka), M. Kadlec, Costa – Sáček, Čermák, Holek, Albiach (70. Hybš) – Juliš, Pulkrab (40. Šural).

Odvety utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
Osmanlispor – Olympiakos Pireus 0:3 (0:0)
Branky: 47. a 87. Ansarifard, 70. Elyounoussi. První zápas 0:0, postoupil Olympiakos.

Besiktas Istanbul – Hapoel Be’er Sheva 2:1 (1:0)
Branky: 17. Aboubakar, 87. Tosun – 64. Nwakaeme. První zápas 3:1, postoupil Besiktas.

AS Řím – Villarreal 0:1 (0:1)
Branky: 16. Borré. První zápas 4:0, postoupil AS Řím.

Zenit Petrohrad – Anderlecht 3:1 (1:0)
Branky: 24. a 78. Giuliano, 72. Dzjuba – 90. Kiese Thelin. První zápas 0:2, postoupil Anderlecht.

Ajax Amsterdam – Legia Varšava 1:0 (0:0)
Branky: 49. Viergever. První zápas 0:0, postoupil Ajax Amsterdam.

APOEL – Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
Branky: 46. Sotiriou, 54. Gianniotas z pen. První zápas 2:3, postoupil APOEL.

Lyon – Alkmaar 7:1 (4:1)
Branky: 5., 27. a 78. Fékir, 17. Cornet, 34. Darder, 86. Aouar, 89. Diakhaby – 26. Garcia. První zápas 4:1, postoupil Lyon.

Fiorentina – Mönchengladbach 2:4 (2:1)
Branky: 15. Kalinić z pen., 28. Valero – 44. z pen., 47. a 55. Stindl, 60. Christensen. První zápas 1:0, postoupil Mönchengladbach.

Branky: 84. Karavajev – 13. Poloz. První zápas 0:4, postoupil Rostov.

Tottenham – Gent 2:2 (1:1)
Branky: 10. Eriksen, 61. Wanyama – 20. Kane vlastní, 82. Perbet. První zápas 0:1, postoupil Gent.

Šachtar Doněck – Celta Vigo 0:2 po prodl. (0:0, 0:1)
Branky: 90+1. Aspas z pen., 108. Cabral. První zápas 1:0, postupuje Celta Vigo.

Kodaň – Ludogorec Razgrad 0:0
První zápas 2:1, postoupila Kodaň.

Genk – Astra Giurgiu 1:0 (0:0)
Branky: 67. Pozuelo. První zápas 2:2, postoupil Genk.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít