Řezníčkova hlavička zajistila Brnu vítězství s Libercem. V Ďolíčku a ve Zlíně se branek nedočkali

Fotbalisté Brna si po osmi kolech připsali vítězství. V 18. kole se doma o výhru 1:0 s Libercem zasloužil hlavičkou deset minut před koncem Jakub Řezníček. Bezbrankovou remízu uhráli doma fotbalisté Bohemians se Slováckem. Gólu se nedočkali ani ve Zlíně, kam zavítala Plzeň, jíž může na prvním místě vystřídat Slavia.

Jakub Řezníček zařídil Brnu vítězství

Jakub Řezníček zařídil Brnu vítězství | Zdroj: ČTK

Brno se díky sobotnímu vítězství posunulo ze třináctého místa na desátou příčku, kdežto Liberec si o jednu příčku pohoršil a spadl na třináctou pozici. První akce se diváci dočkali až v osmnácté minutě, kdy Lutonský zakončil po přesném pasu od Nigerijce Ashira, který se uvolnil na pravé straně. Brankář Liberce Dúbravka stihl míč na poslední chvíli vytěsnit.

Hned na to se pokoušel míč umístit hlavičkou Kijanskak, ale míč šel těsně nad bránu. V sedmadvacáté minutě se musel zapotit i brankář Melichárek, když nejprve hlavičkoval po centru Kerbr a k míči se potom dostal ještě Mikula a Coufal, ale ani jeden domácího gólmana nepřekonal. Domácí Řezníček ještě před koncem prvního poločasu trefil břevno po centrovaném míči Zavadila.

I ve druhém poločase se Řezníček dostal do šance, ale míč mířil doprostřed brány a Dúbravka si se střelou poradil. Následně se v šanci ocitl Lutonský, ale těsně před brankářem přizvedl míč nad bránu.

Vítěznou a jedinou branku v utkání zařídil Řezníček v osmdesáté minutě. Nejprve Zavadil poslal z levé strany centr na zadní tyč, odkud ho Pavlík poslal na druhou stranu na Řezníčka a ten hlavičkou skóroval. Liberec mohl pět minut před koncem vyrovnat ze své největší šance, ale Potočného přímý kop Melichárek s obtížemi vyrazil a dorážející Ševčík hlavičkou těsně přestřelil.

Už počtvrté za sebou se fotbalistům z Ďolíčku nepodařilo vstřelit gól. Tentokrát tak remizovali 0:0 se Slováckem. V posledních osmi kolech vyhráli Bohemians jen jednou a s devatenácti body drží jedenáctou pozici.

V jednatřicáté minutě došlo v utkání ke střetu pražského brankáře Berkovce se spoluhráčem Krchem. Oba šli v jednom okamžiku do míče hlavou a v plné rychlosti se srazili. Velmi rychle zareagoval útočník Slovácka Koné, který brankáři poskytl první pomoc a zřejmě mu vytáhl zapadlý jazyk. Oba hráči Bohemians zápas nedokončili a odjeli na vyšetření.

Do brány se postavil Fryšták, který tak nastoupil proti klubu, kde působil. Bohemians měli sice více ze hry, ale chyběla jim finální akce.

Ani vedoucí Plzeň se nedokázala gólově prosadit. Zlín byl dokonce lepším týmem, ale ani jemu se nepodařilo rozhodnout a získat tři body. Plzeň tak dala příležitost Slavii, která by se díky vítězství s Příbramí mohla dostat do čela tabulky.