Šafářová titul v Budapešti nevyhrála, ve finále podlehla spoluhráčce z deblu

Česká tenistka Lucie Šafářová prohrála ve finále halového turnaje v Budapešti s nejvýše nasazenou domácí hráčkou Timeou Babosovou 7:6, 4:6 a 3:6. S Maďarkou se předtím probojovala až do semifinále čtyřhry.

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | Zdroj: Reuters

Díky účasti ve finále by se Šafářová, předloňská finalistka grandslamového Roland Garros, měla posunout o sedm míst na 40. příčku dvouhry žebříčku WTA.

Šafářová hrála finále se zavázaným pravým stehenním svalem a v prvním setu zvládla obrat. Prohrávala 2:4, ale vynutila si tie-break, který získala poměrem 7:4. Do druhé sady ale vstoupila ztrátou servisu a pak se dlouho nedokázala prosadit při kvalitním podání 33. hráčky světa. O druhý set proto přišla.

V rozhodujícím setu už prohrávala Šafářová 2:5. Pak i za pomoci dvojchyby Maďarky sice snížila na 3:5, ale vzápětí si popáté neudržela servis.

Šafářová hrála o titul ve dvouhře na WTA poprvé od loňského pražského vítězství na antuce ve Stromovce. Finálovou bilanci si nyní zhoršila na 7:10. Za účast ve finále získala v Budapešti 180 bodů a 21.400 dolarů, v přepočtu 547 tisíc korun.

Tenisový turnaj žen v Budapešti (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Babosová (1-Maď.) - Šafářová (2-ČR) 6:7 (4:7), 6:4, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Hsieh Su-Wei, Kalašnikovová (4-Tchaj-wan/Gruz.) - Rodionovová, Voskobojevová (Austr./Kaz.) 6:3, 4:6, 10:4.