Dočekalův hattrick zajistil Kometě šesté místo. Liberec je vítězem základní části

Přímý boj o šestou příčku zvládli v 51. kole Tipsport extraligy hokejisté Komety, když porazili Chomutov 3:1. Hattrick zaznamenal Martin Dočekal. Litvínov obsadil díky vítězství s Libercem 2:1 po nájezdech čtvrtou příčku. Bílí Tygři přesto obhájili Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Mladá Boleslav si poradila s Třincem 5:1.

Martin Dočekal zkompletoval v utkání proti Chomutovu hattrick

Martin Dočekal zkompletoval v utkání proti Chomutovu hattrick | Zdroj: ČTK

Brno - Chomutov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Boj o šestou příčku vyšel Kometě, která doma porazila Chomutov 3:1. Do vedení se dostali jako první hosté, když se Jan Rutta trefil do rohu horního rohu branky. Jenže ještě do konce první třetiny srovnal šestadvacetiletý Martin Dočekal. Ten obstaral i další dva góly.

Ve druhé třetině trefil tečovaný puk ze vzduchu po nahrávce Jana Hrušky. Videorozhodčí musel posoudit, jestli nešlo o hru vysokou holí, ale šlo o regulérní gól. Ve třetí třetině Dočekal zkompletoval hattrick, když se prosadil na bližší tyč.

„Nádherně to vyšlo zrovna při tak důležitém utkání. Jsem rád, že jsme to zvládli a nemusíme se stresovat,“ uvedl v rozhovoru České televize Martin Dočekal.

Karlovy Vary - Sparta 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Karlovy Vary se v utkání se Spartou dostaly do vedení 1:0 už v šesté minutě, kdy se trefil Ondřej Beránek a ve druhé části zvyšoval Vojtěch Tomeček. Sparta dokázala na stav skóre reagovat až v závěrečné třetině, kdy využil početní výhodu Lukáš Pech a vstřelil dvacátý gól sezony.

Nadšení Sparty ale utnul v sedmnácté minutě Václav Benák, který vrátil Varům dvoubrankové vedení. Sparta tak prohrála po sérii pěti výher a nezabránil tomu ani navrátilec v sestavě brankář Tomáš Pöpperle. Sparta tak skončí v základní části třetí, jelikož na Třinec ztrácí tři body a má horší vzájemnou bilanci. Petr Kumstát dnes odehrál 900. utkání v extralize.

Plzeň - Pardubice 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Šest zápasů čekal Dominik Kubalík na gólovou radost a dočkal s v utkání s Pardubicemi. Plzeň poslal do vedení za šestapadesát sekund. V jedenácté minutě zvyšoval Tomáš Svoboda a hned vzápětí David Stach na 3:0. Milana Kloučka vystřídal v brance Jaroslav Hübl. Jednatřicet sekund před koncem první třetiny ještě snížil David Tomášek.

Tříbrankové vedení vrátil Plzni Jakub Lev a v závěru druhé třetiny si druhou trefu připsal Dominik Kubalík, když využil přesilovou hru. V patnácté minutě třetí třetiny se ještě podařilo Pardubicím snížit na 2:5, když se prosadil Nick Schaus, ale to bylo ze strany posledního týmu tabulky vše.

Litvínov - Liberec 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Liberec prohrál potřetí v řadě, přesto obhájil Prezidentský pohár ještě před posledním kolem základní části. Litvínovu podlehl v aktuální sezoně už potřetí, tentokrát 1:2 po nájezdech, kdy vítěznou branku vstřelil Karel Kubát.

V první třetině měly oba týmy k dispozici několik přesilovek, oba celky měly dokonce převahu 5 na 3, ale nikdo se neprosadil. Hned v jednadvacáté sekundě druhé části využil přesilovou hru Daniel Sorvik a Litvínov se ujal vedení. Už to vypadalo, že Liberec zůstane v tomto utkání bez gólu a litvínovský gólman Michael Petrásek si připíše čisté konto, ale v patnácté minutě třetí dvacetiminutovky srovnal Michal Bulíř a utkání šlo následně do prodloužení. Ještě před koncem třetí třetiny byl ale zápas na chvíli přerušen kvůli výpadku elektřiny.

Hradec Králové - Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Hradec Králové prohrál 1:3 se Zlínem, který usiluje o předkolo play-off. Gólově se prosadili Filip Chytil v první třetině a ve druhé Ondřej Veselý. Naději dal Mountfieldu ještě Richard Jarůšek, když dokázal snížit na 1:2 hned ve druhé minutě třetí části. Víc se ale hradeckým hráčům nepodařilo a Chytil ještě stvrdil vítězství Zlína gólem do prázdné branky. Hradec také prohrál boj na dálku o čtvrté místo s Litvínovem, který porazil Liberec.

Vítkovice - Olomouc 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Vítkovicím v utkání s Olomoucí o nic nešlo, jelikož už mají jisté předkolo play-off. O to ale stále bojuje Olomouc, která začala lépe a v první třetině šla do vedení díky trefě Romana Vlacha v přesilovce. Ve druhé části navýšil vedení Vilém Burian a takové skóre vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Mladá Boleslav - Třinec 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Mladá Boleslav potřebovala dva body k tomu, aby měla jisté předkolo play-off. S Třincem si poradila dokonce 5:1. Nejprve se Tomáš Urban prosadil v přesilovce a poslal Boleslav do vedení. Na druhé straně Jakub Petružálek srovnal taktéž v přesilové hře.

Nejlepší střelec bruslařského klubu Tomáš Hyka dostal Boleslav zpět do vedení před koncem první třetiny. V deváté minutě druhé části navyšoval na 3:1 Lukáš Žejdl. Mladá Boleslav si ještě zvedla sebevědomí, když vstřelila gól takzvaně do šatny. Pětadvacet sekund do konce druhé části se trefil Tomáš Pospíšil. Na konečný stav 5:1 upravil skóre Radan Lenc, který se prosadil v závěru utkání v oslabení.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Roman Vlach (Herman, J. Galvas), 32. Burian (Eberle, Škůrek). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5142.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Mallet), 36. Dočekal (J. Hruška, Gulaši), 45. Dočekal (H. Zohorna, M. Kvapil) - 6. Rutta (Huml). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Bez využití: Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. D. Kubalík (Lev, Stach), 11. T. Svoboda (Kracík, M. Procházka), 14. Stach (Indrák), 32. Lev (Pulpán), 39. D. Kubalík (Kratěna, Kadlec) - 20. D. Tomášek (Trončinský, Špirko), 55. Schaus (Tomášek). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Flegl, Polonyi. Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. Diváci: 4859.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Urban (Musil, Hyka), 19. Hyka, 29. Žejdl (Orsava), 40. Pospíšil (Vampola), 57. Lenc (Klepiš) - 16. J. Petružálek (Redenbach, Martin Růžička). Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3517.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. O. Beránek (Kindl, Flek), 31. V. Tomeček (Flek), 57. Benák (Gríger, D. Kindl) - 48. Pech (Gernát). Rozhodčí: R. Svoboda, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc Buchtele (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2717.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Jarůšek (Picard) - 14. Chytil (Říčka, D. Šťastný), 36. O. Veselý (Honejsek, J. Ondráček), 60. Chytil (Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Šír - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 5037.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Sörvik (Kubát, Lukeš), rozhodující sam. nájezd Kubát - 55. Bulíř. Rozhodčí: Hodek, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 5120.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít