Slavia zvládla přesilovku. Výhru nad Plzní trefil v závěru obránce Frydrych

Fotbalisté pražské Slavie zvládli šlágr kola proti oslabené Plzni. O vítězství sešívaných rozhodl po rohovém kopu v samotném závěru utkání Michal Frydrych. Náskok Slavie v čele nejvyšší soutěže vzrostl před Západočechy na čtyři body.

Hrdinou sešívaných se stal obránce Michal Frydrych

Hrdinou sešívaných se stal obránce Michal Frydrych | Zdroj: ČTK

Sešívaní byli v průběhu utkání o něco lepším týmem a jejich tlak se projevil především v poslední čtvrthodině. Dvacet minut před koncem se totiž po druhé žluté kartě nechal vyloučit obránce Plzně Radim Řezník.

Fotbalisté domácích zahodili několik slibných příležitostí, ale nakonec se vítězné branky dočkali. V 88. minutě se rohový kop dostal až na zadní tyč, kde obránce Michal Frydrych využil nedůrazného bránění Limberského.

Hosté se za celý zápas nedostali do pořádné šance. Tu největší neproměnil ve druhém poločase Petržela, který nevyzrál na brankáře Pavlenku. Plzni nechyběl v důležitém zápase důraz. V Edenu dostala šest žlutých karet, dvě z nich inkasoval Řezník.

Pražané zařídili první ligovou prohru Viktorie po 13 kolech. Naposledy Západočeši nestačili ve čtvrtém kole na Zlín.

Slavia tak v tabulce odskočila Plzni na čtyři body. Západočeši ale mají k dispozici ještě dohrávku na hřišti Bohemians. V případě rovnosti bodů po třicátém kole by ve prospěch svěřenců trenéra Pivarníka hrály vzájemné zápasy. Sešívaní totiž v Plzni padli 1:3.

Liberec se probudil z letargie, vyhrál po sedmi kolech

Fotbalisté Liberce vyhráli poprvé od 11. kola, kdy si doma poradili s Hradcem Králové. V neděli porazili beznadějně poslední Příbram 2:1. Mezi střelce se poprvé od druhého kola zapsal také Milan Baroš, ačkoli neproměnil také pokutový kop.

Dvě minuty před koncem uklidnil domácí Egon Vůch, jenže Příbram se nevzdala a hned v následující minutě využil zmatků před Dúbravkou Tregler. Více už hosté nestihli a v tabulce tak nadále zůstávají beznadějně poslední. Liberec posunula výhra na tři body od sestupu.

Zlín popáté v řadě neskóroval, podlehl Karviné

Ševci marně čekají na vstřelený gól. Naposledy se prosadili ve 14. kole do sítě Jihlavy. Od té doby uhrál Zlín za pět kol jen dva body. Neuspěl ani na hřišti Karviné, kde podlehl 0:1. O rozdílovou trefu se chvíli po začátku druhé půle postaral Jan Kalabiška.

Karviná se vítězstvím odpoutala od osmého Jablonce na rozdíl čtyř bodů a dotáhla se na rozdíl jednoho bodu od šestých Teplic.