Stach vystřelil Plzni postup ve druhém prodloužení, do čtvrtfinále jde také Chomutov

Nejvyšší hokejová soutěž už zná kompletní obsazení čtvrtfinále. Poslední utkání předkola zvládly celky Chomutova a Plzně. Piráti v domácím prostředí rozdrtili Mladou Boleslav. Ve Vítkovicích o poznání dramatičtější zápas. Ve druhém prodloužení rozhodl o postupu Západočechů David Stach.

David Stach právě vystřelil Plzni čtvrtfinále play off

David Stach právě vystřelil Plzni čtvrtfinále play off | Zdroj: ČTK

Chomutov s Mladou Boleslaví prožil velmi zajímavou sérii. Čtyři z pěti utkání skončily jednoznačným výsledkem a výjimkou nebyl ani rozhodující pátý zápas.

Piráti v domácím prostředí poprvé v předkole vyhráli. Už po druhé třetině drtili Bruslaře 6:0. Hosté se v poslední třetině zmohli jen na korekci výsledku. Čtyřmi body diktoval výhru v rozhodujícím duelu Vladimír Růžička mladší.

Chomutovu se zároveň povedl skvělý obrat. Po prvních dvou domácích zápasech měli Severoeši nůž na krku, navíc neselhali jen výsledkově, ale také herně. Ve středních Čechách se ale vše otočilo a po dvou vítězstvích v Mladé Boleslavi dokonali svěřenci Vladimíra Růžičky staršího obrat v domácím prostředí.

Ve čtvrtfinále se tak postaví Třinci, který zakončil základní část na druhém místě.

Čtvrtfinále play-off (první zápas 13.3.)
Mountfield HK – Litvínov
Sparta – Kometa Brno
(15.3.)
Třinec – Chomutov
Liberec – Plzeň

Souboj ve Vítkovicích nabídl mnohem větší drama a také skvělé výkony brankářů Bartošáka a Machovského. Oba gólmani inkasovali v základní hrací době jen jednou a vítěze muselo určit až prodloužení.

Vítkovice dlouhé rozhodující zápasy nejspíš přitahují. Před čtyřmi lety se na ně usmálo štěstí při sérii s Českými Budějovicemi až ve 114. minutě, což je dosud nejdelší zápas v historii nejvyšší soutěže.

Tentokráte ale měla více radosti Plzeň. V čase 94:22 se k volnému kotouči před Bartošákem dostal David Stach. Rekordman první ligy z loňského ročníku se trefil přesně mezi vyrážečku a beton a rozradostnil Škodovku.

Plzeňský gól padl ve velmi podobném čase jako před čtyřmi roky, kdy rozhodující sedmý zápas finále rozhodli Západočeši v čase 96:15. Tentokráte skórovali o téměř dvě minuty dříve.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápasy:
Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 28. V. Růžička, 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička), 37. D. Kaše (V. Růžička, Kämpf) – 52. Žejdl (Klepiš). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Klepiš 10 min., Štich (oba Ml. Boleslav) 5 min. a do konce utkání + 10 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 5250 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:2, postupuje Chomutov.
Chomutov: Laco – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Tejnor – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – D. Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko. Trenér: V. Růžička st.
Mladá Boleslav: Maxwell – Štich, Stříteský, Hrdinka, Hanzlík, Kučný, Bernad, T. Voráček – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Urban, Látal – Pospíšil, Vampola, Pacovský. Trenér: F. Výborný.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 1:2 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 46. Kucsera (Vandas) – 34. Indrák, 95. Stach (Preisinger). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 9687. Konečný stav série: 2:3, postupuje Plzeň.
Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Vandas, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Stastny, Olezs – Tomi, Balán, Szturc – Kurovský. Trenér: Petr.
Plzeň: Machovský – P. Kadlec, Němeček, Pulpán, D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf, Kvasnička – Martin Procházka, Kratěna, Lev – Indrák, Kracík, D. Kubalík – T. Svoboda, Preisinger, Stach – Schleiss, Koreis, Kodýtek. Trenér: Martin Straka.

3. kolo skupiny o udržení v hokejové extralize:
PSG Zlín – HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Škůrek (R. Vlach, Burian), 55. Laš. Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1427.
Olomoučtí hokejisté v utkání nevalné kvality zvládli utkání na ledě Zlína a v tabulce play outu se osamostatnili na prvním místě. O jejich triumfu rozhodovaly hry v nestandardním počtu hráčů na ledě. Hanáci se prosadili v početní výhodě i nevýhodě.
Zlín: Štůrala – Chmelíř, Marušák, V. Zadražil, Matějíček, O. Horák, Ferenc – O. Veselý, P. Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Kovařík – Říčka, M. Kratochvíl, J. Ondráček – Goiš, Ostřížek, Honejsek. Trenér: Svoboda.
Olomouc: Falter – Škůrek, Ondrušek, Rašner, Vyrůbalík, Rutar, Spurný, Staněk – Holec, Podlaha, T. Mikúš – Eberle, R. Vlach, Burian – Laš, Mrázek, Fořt – Kotala, Marek, Macuh. Trenér: Venera.

HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. P. Sýkora (Rolinek, Trončinský), 29. J. Sýkora (Nedbal, Zajíc), 34. T. Kaut (Zajíc, Zadina), 47. Zadina (T. Kaut, Beran), 54. Nahodil (Rolinek, Trončinský) – 3. Dušek (Mikulík), 6. Stloukal (Flek), 40. T. Rachůnek. Rozhodčí: Horák, Hejduk – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 3024.
V souboji dvou jistých účastníků baráže si Pardubice trochu zvedly náladu a sebevědomí, když dokázaly otočit nepříznivý výsledek s Karlovými Vary. Dvěma kanadskými body se na tom podíleli hned tři hokejisté Dynama.
Pardubice: J. Hübl – Trončinský, Ovčačík, Nedbal, Chaloupka, Havlík, Ščotka, Zajíc – Rolinek, Poulíček, P. Sýkora – Tomášek, M. Kaut, J. Sýkora – Hubáček, Nahodil, Beran – Panna, T. Kaut, Zadina – Špirko. Trenér: Holaň.
Karlovy Vary: Závorka – Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Benák, Weinhold – Mikulík, Dušek, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Tuominen, Stloukal – Flek, Harkabus, O. Beránek – Davídek. Trenér: Tlačil.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít