Plzeň zvládla dohrávku v Ďolíčku. Na vedoucí Slavii ztrácí už jen bod

Fotbalistům Plzně se povedla dohrávka šestnáctého kola. Na hřišti Bohemians zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0. Výhru hostů zařídil už v deváté minutě Bakoš. V tabulce nejvyšší soutěže se Západočeši dotáhli na vedoucí Slavii na rozdíl jediného bodu.

Plzeňský Marek Bakoš (vlevo) svádí souboj o míč s obráncem Bohemians Michalem Šmídem | Zdroj: ČTK

Na podzim se utkání nemohlo pro nezpůsobilé hřiště odehrát. Do dohrávky ale Plzeň vletěla aktivně. V šesté minutě ještě Hořava pálil nepřesně, ale o tři minuty později vrátil odražený míč do šestnáctky a nehlídaný Marek Bakoš poslal Západočechy do brzkého vedení.

Klokanům ale obdržená branka spíš pomohla. Byli o něco aktivnější, ale zradila je koncovka. Platilo to při hlavičkách Kuchty i Maška, se kterými Kozáčik neměl žádné, nebo minimální, starosti.

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš neměnil. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, jenže jejich zakončení postrádalo ligovou úroveň. Střely Bohemians mířily buď mimo branku, případně do připraveného slovenského brankáře Plzně.

Se sílícím náporem Pražanů se v obraně otevíraly okna pro rychlé protiútoky Západočechů. Úřadující mistr ale žádnou z nich nepotrestal. Mrzet ho to ale nemuselo, protože jeho branka zůstala nedobytná.

Díky vítězství v Ďolíčku se Plzeň přiblížila vedoucí Slavii na rozdíl jediného bodu. Vzájemné zápasy proti sešívaným navíc hrají ve prospěch Viktoriánů. Do problémů se naopak dostali Bohemians, kteří nevyhráli už osmkrát po sobě a v posledních sedmi kolech dokonce nevstřelili jediný gól.