Fourcade si zapomněl plné zásobníky, přesto zvítězil. Šlesingr skončil šestý

Závod s hromadným startem na 15 kilometrů vyhrál v norském Oslu Francouz Martin Fourcade, a to i přesto, že si vedoucí muž Světového poháru zapomněl dobít zásobníky. Druhý dojel Andrejs Rastorgujevs z Lotyšska a třetí byl Rakušan Simon Eder. Z českých závodníků se nejlépe umístil Michal Šlesingr, který skončil šestý.

Francouz Martin Fourcade

Francouz Martin Fourcade | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Michal Šlesingr se v začátku držel na posledních pozicích. Po první střelbě si polepšil na 14. pozici a po druhé střelbě se dostal ještě o šest míst výš. Třetí čistá střelba ho dostala na třetí příčku a běžecky se ještě posunul na druhou pozici za Fourcada. O medailové umístění ho ale připravila poslední střelecká položka, kde jednou chyboval.

Problémy měl na střelnici vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade, který si zapomněl takzvaně dopáskovat, neboli dobít zásobníky. Ze střelnice odjížděl na osmnáctém místě, ale ztrátu 21 sekund smazal svým běžeckým výkonem a na druhou položku vleže dorazil na prvním místě, kde mu servis předal plné zásobníky.

Po třetí střelbě odjel a začal navyšovat svůj náskok. Na poslední střelbu dorazil s náskokem 27,8 sekundy a zastřílel čistě. V cíli na něj druhý Rastorgujevs ztratil 17,4 sekundy. Fourcade za disciplínu s hromadným startem získal malý křišťálový globus.

U Francouze dlouho svítila hvězdička a rozhodčí společně s trenéry řešili, zdali bude závodník nějak potrestán kvůli předávání nábojů. Nakonec bylo posouzeno, že vše proběhlo podle pravidel, takže žádná penalizace nakonec nebyla.

Po čtvrté střelbě se na deváté místo zařadil Michal Krčmář, který se běžecky ještě vytáhnul na čtvrtou pozici, ale do cíle dorazil nakonec na devátém místě s jedním trestným kolem. Ondřej Moravec bohužel zaznamenal dvě chyby hned na první střelecké položce a odsunul se tak mezi poslední závodníky. Na obou střeleckých položkách vestoje chyboval jednou a celkově skončil čtyřiadvacátý.

Závěrečné závody SP v biatlonu v Oslu:
Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 37:32,24 (0), 2. Rastorgujevs (Lot.) -17,4 (2), 3. Eder (Rak.) -32,4 (1), 4. Svendsen (Nor.) -42,2 (2), 5. Peiffer (Něm.) -42,5 (2), 6. Šlesingr (ČR) -42,9 (1), 7. Beatrix (Fr.) -44,3 (1), 8. Garaničev (Rus.) -45,6 (3), 9. Krčmář (ČR) -46,7 (1), 10. Babikov (Rus.) -51,9 (1), ...24. Moravec (ČR) -2:23,2 (4).
Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 5 závodech): 1. M. Fourcade 248, 2. Schempp (Něm.) 231, 3. Šipulin (Rus.) 177, 4. Beatrix 168, 5. Lesser (Něm.) 165, 6. J. T. Bö (Nor.) 150, ...13. Moravec 126, 15. Krčmář 110, 23. Šlesingr 86, 43. Soukup (ČR) 8.
Konečné pořadí SP (po 26 závodech): 1. M. Fourcade 1322, 2. Šipulin 918, 3. J. T. Bö 812, 4. Peiffer 746, 5. Schempp 741, 6. Eberhard (Rak.) 732, ...12. Moravec 597, 17. Krčmář 498, 22. Šlesingr 422, 63. Soukup 52, 66. Krupčík 48, 68. Václavík (oba ČR) 42.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít