Kaštanovník na konferenci

19. listopad 2007
Monitor

Plody kaštanovníku jedlého (Castanea sativa) jsou klasickou zimní pochoutkou. Člověk je ovšem využívá údajně už od neolitu - ať už jako potravu, léčivo nebo jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Před pár dny se z konference věnované právě kaštanovníku jedlému, která se konala v Turecku, vrátil doktor Milan Bolvanský ze Slovenské akademie věd. Po telefonu si s ním o "gaštanoch" v Dopoledni s Leonardem povídala Adriana Krobová.

Cílem konference bylo zhodnotit problematiku pěstování kaštanovníku ve středomořských oblastech. Více informací o konferenci a kaštanovníku můžete najít na webových stránkách www.chestnut2007turkey.org.

autoři: Adriana Krobová , Martina Otčenášková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.