Suchánek oslavil osmistý zápas vítězstvím

20. listopad 2002

Čtyřicetiletý českobudějovický obránce Rudolf Suchánek oslavil svůj osmistý zápas v nejvyšší hokejové soutěži třemi asistencemi a přispěl k vítězství Jihočechů nad Slavií 3:2 v prodloužení. Suchánek, jenž po Ivanu Vlčkovi z Plzně dosáhl této mety teprve jako druhý muž v historii, se podílel na dvou trefách Filipa Turka i na vítězném gólu Petra Sailera.

Tři útoky domácích začaly proti čtyřem řadám hostí aktivněji. Již při prvním střídání před Málkem zatopili Turek se Sailerem, na další šance ale diváci čekali hodně dlouho. Slávisté brzy přitlačili a Jihočechům se v iniciativě vyrovnali. Nebezpečné akce před brankami k vidění nebyly, víc než líbivá hra se na ledě rozpoutal urputný boj. V 17. minutě vyrazil do průniku po pravém křídle Ondřej, ale Málkova lapačka byla na místě. Na druhé straně ohrozil Hudáčka z otočky Štraub. V úvodu druhého dějství Pražané přestáli oslabení při Štraubově vyloučení a pak se do soupeře pořádně zakousli. Domácí tým ale držel nad vodou pozorný Hudáček, jenž vykryl i razantní střelu reprezentanta Dudy. Akci čtvrté slávistické řady v polovině utkání ale budějovický gólman zastavit nedokázal. Jihočeši přežili víc než půlminutové oslabení tři na pět, při hře čtyř proti pěti dokonce vyrovnali, když Suchánek nádherně poslal do sóla Turka, ale slávisté stačili přesilovku zužitkovat a znovu rychle vedli. Při vyloučení do té doby takřka neviditelného Františka Kučery domácí Turek nejprve zblízka minul odkrytou klec, ale vzápětí tentýž hráč tečoval Suchánkovu ránu od modré a bylo vyrovnáno. Hra výrazně ožila, oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Do střeleckých pozic se dostali Jasečko, Mrázek i slávista Štraub. Dvě a půl minuty před sirénou Krátoška nepřelstil Hudáčka, o minutu později fauloval Hejda a nabídl Jihočechům početní výhodu, jejich nápor však byl marný. V prodloužení měl po Hruškově přihrávce ideální šanci Antoš, ale Hudáčka nenachytal, stejně jako o chvíli později Duda. Domácí hráli na remízu, ale nakonec po šťastné střele Sailera získali dva body.

autor: čro čb | zdroj: ČTK