Brněnské basketbalistky zvládly první finálovou bitvu

Basketbalistky Brna dokázaly v prvním ligovém finále porazit obhájkyně titulu z USK Praha 80:77. Druhé utkání se odehraje v neděli od 13:00 v Praze. Bronzové medaile získal Trutnov, který v rozhodujícím třetím zápase porazily Slovanku 68:64.

S míčem Hana Horáková z Brna, vlevo Evanthia Maltsiová z USK Praha

S míčem Hana Horáková z Brna, vlevo Evanthia Maltsiová z USK Praha | Zdroj: ČTK

Brňankám vyšel úvod duelu, když i bez stabilních opor Petry Kulichové a Zuzany Žirkové dokázaly uhrát 11 bodovou šňůru, díky které bylo skóre po úvodní čtvrtině 23:14.

Druhé dějství přineslo daleko vyrovnanější basketbal. K obratu zavelela Američanka Houstonová, jež osmi body v řadě dokázala vyburcovat i zbytek týmu USK.

00:00 / 00:00

basket BRN-USK verze.mp3

Naopak domácím hráčkám se přestala zcela dařit kombinační hra a do třetí čtvrtiny tak šly Pražanky se čtyřbodovým náskokem.

Diváci poté v zaplněné brněnské hale Rosnička sledovali vyrovnanou bitvu, kterou nakonec přeci jen lépe zvládly domácí. Brno se tak po výhře 68:64 ujalo ve finálové sérii vedení 1:0

Play off basketbalové ligy žen - finále, 1. zápas:

Frisco Sika Brno - ZVVZ USK Praha 80:77 (23:14, 41:45, 63:62)

Nejvíce bodů: McWilliamsová 27, Bonnerová 19, Horáková 14, Grimaová 8 - Houstonová 24, Whalenová 20, Elhotová 13. Rozhodčí: Dolinek, Macela, Nejezchleb. Trestné hody: 24/18 - 4/2. Fauly: 9:19. Trojky: 4:5. Diváci: 800. Stav série: 1:0.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít