Basketbalistky Frisco Sika Brno vyhrály ligu

Basketbalistky Frisco Sika Brno porazily ve 4.finále ZVVZ USK Praha 83:69, celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy a staly se mistryněmi České republiky.

Hana Horáková při obraně Maltsiové

Hana Horáková při obraně Maltsiové | Zdroj: ČTK

ZVVZ USK Praha - Frisco Sika Brno 69:83 (22:21, 33:47, 46:64)

Vysokoškolačky si sice ve třetím utkání v Brně vynutily pokračování série, ale dvakrát po sobě svěřenkyně trenéra Bobrovského porazit nedokázaly. V první čtvrtině sice držely s Moravankami krok i skóre. To bylo ale všechno.

Rozhodující okamžiky přinesla druhá čtvrtina,kdy se hostující hráčky začaly více prosazovat pod košem USK a navíc si věděly rady i v obraně . Drtivý nápor Brna vedla kapitánka Hana Horáková, která během prvního poločasu nasázela třináct bodů.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Jana Cigánika

Nejvíce bodů: Houstonová 19, Elhotová a Whalenová po 13, Maltsiová a Tamaneová po 8 - Bonnerová 20, Horáková a Vítečková po 14, McWilliamsová 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, Vondráček. Trestné hody: 17/7 - 26/20. Fauly: 22:15. Trojky: 6:5. Diváci: 500. Konečný stav série: 1:3.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít