MS: Hokejisté Dánska, Švýcarska a Kanady postupují ze skupiny

Hokejisté Dánska, Švýcarska a Kanady mají na mistrovství světa jistý postup do osmifinálové části šampionátu. Dánsko porazilo ve skupině "D" tým USA 2:1 v prodloužení a zdolalo tak po Finsku dalšího silného soupeře. Spojeným státům naopak hrozí pouze účast ve skupině o udržení. Ve druhém duelu Finsko zvítězilo nad Německem 1:0. Ve skupině "B" potom Švýcarsko vyhrálo nad Itálií 3:0 a Kanada na Lotyšskem 6:1.

Hokejisté Dánska se radují z rozhodující branky v duelu proti USA

Hokejisté Dánska se radují z rozhodující branky v duelu proti USA | Zdroj: ČTK

Skupina D (Kolín nad Rýnem):

USA - Dánsko 1:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Dánové se ani ve svém druhém duelu na mistrovství světa v Německu nezalekli papírově silnějšího soupeře. V úvodní třetině byli aktivnějším mužstvem než USA, gólu se však paradoxně dočkali až v polovině druhého dějství, kdy dominovali hře Američané. V početní převaze se prosadil Eller.

00:00 / 00:00

Zápasy z pohledu reportéra Kamila Jáši

Zámořský tým ale vzápětí také v přesilovce skóre srovnal. I přes šance na obou stranách potom utkání dospělo do prodloužení. V jeho třetí minutě ukončil zápas dánský obránce Lassen, který převzal puk ve vlastní obranném pásmu, dojel až do útočně třetiny a nadvakrát překonal amerického gólmana Clemmensena.

Branky a nahrávky: 33. Yandle (Okposo, Johnson) - 29. Eller (F. Nielsen, Regin), 63. Lassen. Rozhodčí: Hansen (Nor.), Šindler (ČR) - Kicha (Ukr.), Sabelström (Švéd.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 8985.

USA: Clemmensen - Johnson, Yandle, M. Greene, A. Greene, Chorney, Gilroy, Hillen, Lundin - Moss, Oshie, Galiardi - Okposo, Dubinsky, Foligno - Nystrom, Potulny, Kennedy - Kreider, Carter, Hanson. Trenér: Scott Gordon.

Dánsko: Galbraith - Larsen, Lassen, Boedker, D. Nielsen, Christensen I, Duus, Damgaard - Madsen, F. Nielsen, Eller - Hardt, Christensen II, Regin - Staal, Green, Jakobsen - Degn, Dresler, Lykkeskov. Trenér: Per Bäckman.

Finsko - Německo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 26. Immonen (J. Jokinen). Rozhodčí: Larking, Sjöberg - Eglitis (Lot.), Wehrli (Švýc.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 18.654.

Finsko: Vehanen - Nummelin, Puistola, Niskala, Vatanen, Kukkonen, Mäenpää, Jaakola - Immonen, Miettinen, J. Jokinen - Aaltonen, Kontiola, S. Kapanen - Korpikoski, Santala, Pihlström - Hahl, Lehterä, Komarov - Hytönen. Trenér: Jukka Jalonen.

Německo: Zepp - Holzer, Dietrich, Krueger, Sulzer, N. Goc, Braun, Butenschön - Schütz, M. Goc, Gogulla - Müller, Ullmann, Wolf - Hospelt, Rankel, Hager - Felski, Tripp, Barta. Trenér: Uwe Krupp.

Švýcarsko - Itálie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Švýcarský tým vyhrál v pohodovém tempu i své druhé utkání ve skupině "B". Prakticky po celý zápas měl převahu a nepouštěl Italy do blízkosti vlastní branky. Pohodově si tak dokráčel pro další vítězství a postup do osmifinálové fáze turnaje.

Branky a nahrávky: 22. Monnet (Seger, Vauclair), 47. Brunner (Savary, Josi), 60. Plüss. Rozhodčí: Kadyrov (Rus.), Piechaczek (Něm.) - Brown (Kan.), Terho (Fin.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5971.

Švýcarsko: Gerber - Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Du Bois, Josi, Helbling - Plüss, Rüthemann, Lemm - Savary, Déruns, Niederreiter - Ambühl, Monnet, Brunner - Jenni, Duca, Romy. Trenér: Sean Simpson.

Itálie: Bellissimo - Helfer, Borgatello, Strazzabosco, Plastino, Johnson, De Marchi, Hofer - Ramoser, Ansoldi, Fontanive - Scandella, Iannone, Egger - Oberrauch, Parco, Souza - Zisser, Marconi, De Toni. Trenér: Rick Cornacchia.

Kanada - Lotyšsko 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Tavares (Russell, Perry), 19. Stamkos (Russell, Perry), 26. Giordano (Whitney, Cumiskey), 27. Tavares (Perry), 31. Downie (Burns), 40. Giordano (Kane, Peverley) - 51. Pujacs (Štals, Meija). Rozhodčí: D. Konc (SR), Olenin - Gorděnko (oba Rus.), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 9:7. Využití: 4:0. Diváci: 5501.

Kanada: Mason (41. Johnson) - Russell, Giordano, Burns, M. Staal, Cumiskey, Myers, Del Zotto, Beauchemin - Perry, Stamkos, Bourque - Duchene, Tavares, Whitney - Downie, Laich, Ott - Kane, Peverley. Trenér: Craig MacTavish.

Lotyšsko: Masalskis (28. Raitums) - Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, J. Redlihs, Andersons, Jass - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, M. Redlihs - Štals, Pečura, Meija. Trenér: Olegs Znaroks.