Dánové šesti góly sestřelili Slovensko, Kanada smetla Nory

Odpolední zápasy osmifinále hokejového mistrovství světa v Německu přinesly pořádné gólové hody a jasné výhry. Velkým překvapením je kolaps Slovenska proti Dánsku, které našim sousedům nasázelo šest gólů za 14 minut. Kanada pak dvanácti brankami Čechům ukázala, jak se má hrát s Norskem. Také další favorité svou úlohu splnili. Finsko porazilo Bělorusko 2:0 a Švédsko si poradilo s Lotyšskem 4:2.

Hokejisté Dánska vypráskali zaskočené Slováky

Hokejisté Dánska vypráskali zaskočené Slováky | Zdroj: ČTK

Slovensko - Dánsko 0:6 (0:6, 0:0, 0:0)

Dánská senzace pokračuje. Tým pod vedením Švéda Bäckmana si po výhře nad Finskem a Spojenými státy vyloženě smlsl na dalším favoritovi Slovensku. Gólovou smršť Dánové nastartovali už ve druhé minutě a stejně rychle ji také ukončili.

Ve 14. minutě už totiž vedli 6:0 a nebylo o co hrát. Dánům vyšlo v úvodu zápasu téměř vše a Budaje ze slovenské branky vyhnali po pouhých čtyřech minutách a čtyřiceti vteřinách za stavu 4:0. Následné snahy Slováků o vstřelený čestný gól byly marné. Seveřené hráli nadále aktivně a dva puky slovenských střelců zastavila branková konstrukce.

Branky a nahrávky: 2. Regin (Boedker, D. Nielsen), 5. Larsen (Damgaard, Regin), 5. Christensen II (Green, Regin), 11. Madsen (D. Nielsen, Eller), 13. Green (Degn), 14. Lassen (Eller, Madsen). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Lärking (Švéd.) - Eglitis (Lot.), Kalivoda (ČR). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:3. Diváci: 4442.

Kanada - Norsko 12:1 (1:1, 7:0, 4:0)

Norové vstoupili do zápasu aktivně a stejně jako proti českému výběru šli do vedení. Jenže Kanada ještě do konce třetiny vyrovnala a ve druhé části svého soupeře zasypala sedmi brankami. Závěr zápasu se pak už proměnil v kanadskou exhibici. Hráči z kolébky hokeje uzavřeli skóre na konečných 12:1.

Branky a nahrávky: 14. Kane (M. Staal), 24. Perry (Russell, Whitney), 34. Giordano (Duchene, Eberle), 37. Tavares, 38. Peverley (Kane, Eberle), 39. Downie (Ott), 40. Whitney (Burns), 40. Kane (Eberle, Peverley), 41. Eberle (Peverley), 46. Tavares (Perry), 50. Tavares (Burns), 51. Duchene (Beauchemin, Whitney) - 2. Holös. Rozhodčí: Baluška (SR), Levonen - Terho (oba Fin.), Brown (USA). Vyloučení: 4:3, navíc Jakobsen (Norsko) 5 min. a do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 2670.

Finsko - Bělorusko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Immonen (Miettinen), 33. Hytönen (Pihlström, Puistola). Rozhodčí: Looker (USA), Sjöberg - Sabelström (oba Švéd.), Arm (Švýc.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5273.

Švédsko - Lotyšsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pääjärvi-Svensson (V. Hedman), 6. Ekman Larsson (Pettersson, Nylander), 15. Nylander (R. Wallin, Bäckman), 58. Martensson (Gunnarsson, Pääjärvi-Svensson) - 1. Karsums (Sprukts), 46. Karsums (Sprukts). Rozhodčí: D. Konc (SR), Piechaczek - Kowert (oba Něm.), Valach (SR). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 3078.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít