F1: Velkou cenu Monaka opanoval Mark Webber

Australan Mark Webber vyhrál Velkou cenu Monaka. Šestý závod mistrovství světa vozů formule 1 ovládl pilot stáje Red Bull sytlem start cíl. Druhý dojel jeho týmový kolega Němec Sebastian Vettel. Třetí skončil Polák Robert Kubica v renaultu.

Stánek věnovaný monopostům formule 1

Stánek věnovaný monopostům formule 1 | Foto: Jan Říha

Čtyřiatřicetiletý Webber zúročil vítězství v kvalifikaci a na startu si udržel vedoucí pozici, zatímco druhého Kubicu předejel po startu Vettel. Vedoucí muž šampionátu Jenson Button, který obhajoval loňské prvenství, kvůli poruše motoru na svém mclarenu cílem neprojel.

Čtvrtá pozice patřila Felipe Bassovi na ferrari, pátý dojel mistrsvěta z roku 2008 Brit Lewis Hamilton.

Skvělým výkonem se prezentoval Fernando Alonso ze Španělska, který kvůli havárii v tréninku a absenci v kvalifikaci startoval z boxové uličky. Dvojnásobný vítěz tohoto závodu se i kvůli nehodám a defektům dostal nakonec na bodovanou sedmou pozici.

Velká cena Monaka byla oproti očekávání plná zajímavých momentů, celkem čtyřikrát musel na trať vyjíždět safety car.

Velká cena Monaka:

1. Webber (Austr./Red Bull) 1:50:13,355 (průměrná rychlost: 141,814 km/h), 2. Vettel (Něm./Red Bull) -0,448, 3. Kubica (Pol./Renault) -1,675, 4. Massa (Braz./Ferrari) -2,666, 5. Hamilton (Brit./McLaren) -4,363, 6. Schumacher (Něm./Mercedes) -5,712, 7. Alonso (Šp./Ferrari) -6,341, 8. Rosberg (Něm./Mercedes) -6,651, 9. Sutil (Něm./Force India) -6,970, 10. Liuzzi (It./Force India) -7,305.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 19 závodů): 1. Webber 78 bodů, 2. Vettel 78, 3. Alonso 73, 4. Button (Brit./McLaren) 70, 5. Massa 61, 6. Kubica 59, 7. Hamilton 59, 8. Rosberg 54, 9. Schumacher 30, 10. Sutil 18.

Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 156, 2. Ferrari 134, 3. McLaren-Mercedes 129, 4. Mercedes 84, 5. Renault 65, 6. Force India 27.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít