Náskok fotbalistů Plzně na prvním místě se zmenšil na sedm bodů

Fotbalisté Sparty umazali z náskoku Plzně na prvním místě Gambrinus ligy dva body. V 16. kole zvítězili na hřišti Slovácka 2:0, zatímco Plzeň doma jen remizovala s Libercem 1:1. Plzeň tak vede tabulku o sedm bodů před týmem z Letné.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Slovácko se Spartě vyrovnalo herně, ale selhalo v koncovce. Jiří Valenta navíc neproměnil penaltu. Výhru Sparty opět zařídili útočníci z Afriky. Hosty dostal do vedení Wilfried z penalty už v páté minutě, druhý gól přidal ve 32. minutě Kweuke, který skóroval už v pátém soutěžním utkání v řadě. Spartu navíc několikrát podržel brankář Blažek.

00:00 / 00:00

Sobotní zápasy 16. kola Gambrinus ligy očima reportérů Radiožurnálu

1. FC Slovácko - Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 5. Wilfried z pen., 32. Kweuke. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Tacina. ŽK: Ondřejka, J. Valenta, Kordula, V. Valenta - Řepka. Diváci: 8121 (vyprodáno)

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Kordula, Kubáň - Fujerik, Volešák, V. Valenta, J. Valenta (80. Hlůpik) - Ondřejka (76. Szmek, 90. Nestorovski), Švancara. Trenér: Soukup

Sparta: Blažek - Adiaba (54. Hoheneder), Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (90. V. Kadlec), Vacek, Kladrubský (60. Hejda), Podaný - Wilfried, Kweuke. Trenér: Chovanec

Aktivita domácích vyústila ve 20. minutě ve vedoucí gól, když Horváth proměnil penaltu. Vedení Plzně netrvalo dlouho, už za deset minut vyrovnal Kerič. Viktoria měla sice územní převahu, obrana Slovanu, kterou netradičně řídil jinak útočník Nezmar, je ale do mnoha šancí nepustila. Dvě velké šance Horvátha navíc zlikvidoval brankář Bičík. V poslední minutě byl navíc vyloučen plzeňský Navrátil. Liberec tak v Plzni neprohrál od jara 2001.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 20. Horváth z pen. - 30. Kerič. Rozhodčí: Adam - Chytil, Košec. ŽK: Navrátil, Horváth, Limberský - Vácha, Kelič, Kerič, Fleišman. ČK: 90.+4 Navrátil. Diváci: 6859

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský (48. Jiráček) - Petržela (85. Střihavka), T. Rada, Horváth, Kolář, Rezek - Bakoš (67. Ďuriš). Trenér: Vrba

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Štajner, Vácha, Gecov, Bosančič (71. Papoušek), Breznanik (90.+3 Zeman) - Kerič (90. Dejmek). Trenér: P. Rada

Alena Benešová, Vladislav Janouškovec, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít