Ondřeji Bankovi se ve SP daří, v Alta Badii byl v obřím slalomu pátý

Český lyžař Ondřej Bank se znovu prosadil v závodě Světového poháru do elitní desítky. V italské Alta Badii skončil v obřím slalomu na vynikajícím pátém místě a vybojoval tak v této disciplíně nejlepší výsledek v kariéře. Z vítězství se radoval Američan Ted Ligety.

Ondřej Bank

Ondřej Bank | Foto: Český rozhlas

Český sjezdař Ondřej Bank pokračuje ve snové sezóně. Po týden starém sedmém místě ve slalomu přidal tentokrát v obřím slalomu Světového poháru v italské Alta Badii ještě o dvě příčky lepší umístění.

V říjnu třicetiletý lyžař se dokonce do elitní desítky v obřím slalomu v závodě SP prosadil poprvé v kariéře. Letos ale sbírá jeden úspěch za druhým.

00:00 / 00:00

Lyžaři Bankovi se ve SP daří, v Alta Badii byl v obřím slalomu pátý

„Myslím, že hlavně v hlavě jsem rozumnější a nějakým způsobem jsem si to urovnal. A z tréninků, kde jsem byl vždycky rychlý, tak jsem to letos přenesl i do závodů,“ řekl k dosavadnímu průběhu sezóny Ondřej Bank.

V Alta Badii se českému lyžaři daří. Loni zde zajel v obřím slalomu v součtu obou kol dvanáctý nejrychlejší čas. Letos své postavení výrazně vylepšil. Po prvním kole dosáhl šestého času. V cíli ale dával najevo, že nebyl se svou jízdou spokojený.

„Já jsem kroutil hlavou, byla tam taková směsice pocitů. Protože já jsem dojel do cíle a ještě jsem neviděl čas, sám jsem jakoby byl nespokojený s tou jízdou, protože jsem to zbytečně držel. A pak jsem uviděl, že jsem šestý! Tak jsem jenom říkal: Lyžování je v tomto nesmyslné. Někdy máš pocit, že jedeš špatně a jedeš rychle! A někdy zase naopak. Samozřejmě jsem byl strašně šťastný z toho šestého místa,“ prohlásil Ondřej Bank.

Šťastný byl rodák ze Zábřehu na Moravě i v cíli druhého kola. „Jak se obrátí třicítka a jede se druhé kolo, dojedeš do cíle a jsi první, tak to je bomba! Může se stát cokoli, zbývalo jenom pět lidí do konce. Já jsem měl takové rozpačité pocity, ale samozřejmě to bylo parádní. Já jsem jenom rád, že jsem ještě jednoho předjel, že jsem se posunul o jedno. To páté je moc pěkné!“

Ondřej Bank tak prožívá životní sezónu, která je tak trochu satisfakcí na ty předcházející, kdy neustále laboroval se zraněními. „Teďka tady mám možná nějaké malé bolístky, ale to je v pohodě. Určitě to je jedna z věcí, která k tomu přispívá. Já jsem rád za každý den, kdy jsem zdravý,“ uvedl Ondřej Bank.

Obří slalom SP mužů ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):
1. Ligety (USA) 2:31,99 (1:17,84+1:14,15), 2. Richard 2:32,13 (1:17,69+1:14,44), 3. Fanara (oba Fr.) 2:32,54 (1:18,66+1:13,88), 4. Cuche (Švýc.) 2:33,15 (1:18,86+1:14,29), 5. Bank (ČR) 2:33,29 (1:18,89+1:14,40), 6. Svindal (Nor.) 2:33,31 (1:18,49+1:14,82), ... 56. Zika 1:24,59 - vyřazen v 1. kole, Krýzl (oba ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 8 závodů): 1. Ligety 300, 2. Svindal 165, 3. Richard 142, 4. Jansrud (Nor.) 120, 5. Fanara 116, 6. Hirscher (Rak.) 113, ...10. Bank 69

Průběžné pořadí SP (po 10 z 36 závodů): 1. Ligety 321, 2. Zurbriggen (Švýc.) 315, 3. Walchhofer (Rak.) a Cuche oba 294, 5. Svindal 281, 6. Baumann (Rak.) 259, ...17. Bank 126, 77. Trejbal (ČR) 14

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít