Skikrosař Kraus obsadil na SP v Innichenu čtvrtou příčku

Skikrosař Tomáš Kraus skončil ve druhém podniku nové sezóny Světového poháru na čtvrtém místě. O lepší výsledek připravila v italském Innichenu českého závodníka kolize ve finálové jízdě, po které vyjel mimo trať a nabral na soupeře velkou ztrátu. Z vítězství se radoval Australan Kneller. V závodě žen vypadla Nikol Kučerová v kvalifikaci, první místo vybojovala Švýcarka Smithová.

Tomáš Kraus hovoří o vítězství

Tomáš Kraus hovoří o vítězství | Foto: Katarína Brezovská | Zdroj: Český rozhlas

Tomáši Krausovi se výsledkově dařilo ve druhém závodě Světového poháru mnohem lépe než v tom úvodním. Po sobotním vypadnutí ve čtvrtfinále prošel o den později až do finále. V něm ale nakonec po zaváhání a kolizi v jedné ze zatáček obsadil poslední čtvrtou příčku.

Ze samotných soutěžních jízd měl ovšem český skikrosař dobrý pocit po oba dva dny. I když v neděli byl přeci jen spokojenější. „Bylo to ještě o hodně lepší, ta chyba přišla později než ve čtvrtfinále, přišla ve finále. Bohužel proto to nedopadlo na první místo nebo na pódium. Takový už je život a sport.“

00:00 / 00:00

Ve Sportžurnálu mluvil s Tomášem Krausem moderátor Vojtěch Bidrman

Kraus přitom dnes vyhrál všechny rozjížďky a dobře si vedl také v úvodní kvalifikaci. O to víc potom mrzí chyba v rozhodující jízdě. „Ve finále soupeř ze Švýcarska vpadnul do výstřelu, nebo vlastně do otevření brány. Byl těsně přede mnou, já jsem musel malinko přibrzdit a do první zatáčky jsem jel těsně za ním. A už na mě dojížděli ti dva zezadu. Jeden mě trochu strčil do strany. Vlastně v té samé zatáčce nebo skoku, kde jsem včera spadnul. Vyjel jsem trošku z trati a vrátil jsem se tam až čtvrtý. A tak už jsem dojel i do cíle.“

Čtvrtfinálový pád z prvního závodu po kolizi s Andreasem Mattem mohl nechat na Krausově výkonu stopy i v neděli. To se ovšem nestalo. „Trochu mě bolel kotník a tříslo, ale nebylo to nic velkého. Bylo zajímavé pozorovat, jak většina lidí byla překvapena, že vůbec jsem na startu. Když jsem ale ve druhé jízdě, ve čtvrtfinále, narazil zase na Andrease Matta, tak jsem si na něj dal pozor a byl jsem rád, že jsem byl jedním z těch, kdo ho vyřadili.“

V závodě žen nenavázala na výborné třetí místo z předchozího dne Nikol Kučerová a vypadla už v kvalifikaci. Česká reprezentantka tak obsadila osmnácté místo. Pro vítězství si dojela Švýcarka Fanny Smithová.

Skikros SP v akrobatickém lyžování v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Kneller (Austr.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Teller (USA), 4. Kraus, ...v kvalifikaci 53. Kopřiva, 56. Takáč (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Gasser (Švýc.) 122 b., 2. Kneller 112, 3. Matt (Rak.) 112, ...7. Kraus 76.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. McIvorová (Kan.), 3. Zacherová (Něm.), ...v kvalifikaci 18. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Holmlundová (Švéd.) 150, 2. Smithová 145, 3. McIvorová 116, ...7. Kučerová 73.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít