ELH: Třinec stáhl náskok Vítkovic na jediný bod

Ve 36. kole Tipsport extraligy porazily Pardubice v utkání hranném na venkovním stadionu Kometu Brno, Třinec v bitvě o druhé místo zdolal Liberec a Slavia gólem šest vteřin před závěrečnou sirénou přetlačila Kladno. Vedoucí Vítkovice nestačily na Zlín a jejich náskok na čele se ztenčil na jeden bod.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Eaton Pardubice – HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

O utkání se dočtete zde: Pod širým nebem se radovaly Pardubice, Super zážitek, pochvalovali si hráči Pardubic i Brna

HC Slavia Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Kladno sice většinu zápasu tahalo za delší konec, ale opět nezvládlo závěr zápasu. Slavia dokázala sedm minut před koncem utkání vyrovnat a tři body pražskému klubu vystřelil šest vteřin před závěrečnou sirénou Svoboda. Hosté tak po nevydařeném závěru zápasu doma s Plzní ztratili v koncovce další utkání, pro trenéra Slavia bylo vítězství nad Kladnem jeho třístým v základní části samostatné české ligy.

Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda, Kuboš), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka. Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kuboš, Kolařík, Špelda - Holec, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Pospíšil, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Toman, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, od 8. navíc Mnacjan - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Valský, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Vyrovnaný stav vydržel do poloviny utkání. Hosté se dokonce v úvodu zápasu dostali do vedení, ale na gól Bojera dokázal ještě v první dvacetiminutovce odpovědět Melenovský. Pak už stříleli pouze karlovarští. V letošní sezoně tak ještě Litvínov na svého soupeře nenašel recept. Ve všech třech vzájemných zápasech se radovaly Karlovy Vary.

Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Skladaný), 28. Skladaný (Čutta), 47. Pech (Zaťovič), 55. Skladaný (Sailer, Kokko) - 2. Bojer (Černý, Vopat). Rozhodčí: Hribik, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3459.
Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Rohan, Dobroň, Kokko, Sloboda, Prošek, Přindiš, Kuběna - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Klíma, Vachovec, Dej. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, - Jánský, V. Hübl, Ručinský - Kubinčák, Jenáček, Lukeš - Černý, Vopat, Bojer - Gerhát, Kracík, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

V přímém souboji o druhé místo v tabulce se radovali třinečtí Oceláři, kteří vyhráli zejména díky vydařené první polovině utkání. Jejich vstup do utkání byl vynikající a po osmi minutách vedli o dva góly. Liberečtí trenéři na nepříznivý vývoj reagovali změnou na postu brankáře. Místo Vošvrdy nastoupil Pinc, ale ani ten nedokázal zabránit Hrňovi, aby zvýšil na rozdíl tří gólů. Výrazné vedení však hostující mužstvo ukolébalo a Bílí Tygři toho dokázali využít. Góly Ondřeje a Podkonického závěr zápasu dokonale zdramatizovali, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Derner) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668.
Liberec: Vošvrda (9. Pinc) - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Vantuch - Ondřej, Plodek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Zíb, Štach, Richter, Hrabal - M. Růžička, Polanský, D. Květoň - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Peterek, Hrňa - Mičulka, Zagrapan, Ostřížek. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Vítkovický finiš přišel příliš pozdě. Hosté se v první třetině dostali do dvougólového vedení, které navýšil v úvodu závěrečné části Rachůnek. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí deset minut před koncem Huna a kontaktní gól vstřelil Sýkora, ale víc už vítkovičtí nestihli. Jejich náskok na čele tabulky se tak před Třincem ztenčil pouze na jeden bod.

Branky a nahrávky: 49. Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4503.
Vítkovice: Málek - Barinka, Punčochář, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Huna, Burger, Szturc - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Strapáč, Klimek - Káňa, Ujčík, Tomas - od 23. navíc Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.
Zlín: Duba - Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Plzeň dokázala srovnat dvougólový náskok Mladé Boleslavi, který si hosté vytvořili vydařeným vstupem do utkání. Stejně tak však zvládl poslední tým tabulky i závěr zápasu a překvapivě si veze ze zápasu Čech tři body. Výhrou se boleslavští dotáhli na rozdíl pěti bodů k předposlednímu Kladnu, Plzeň zrácí na předkolo play-off devět bodů a má odehráno o jeden zápas více než desátý Litvínov.

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 5715.
Plzeň: Hanuljak - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo - Duda, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, Pitule - Plášek, Haman, Diviš - Vostřák, Obdržálek (21. M. Heřman), Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Rýgl, Hay, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Macho - Barney, Štefanka, Boháč - Vrbata, Nouza, Matějovský - Loskot, Tvrdík, Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Pražská Sparta nedokázala ani ve třetím vzájemném utkání v letošní sezoně s Českými Budějovicemi bodovat. O vítězství jihočeského týmu rozhodl pět minut před koncem zápasu Martynek. Skóre zápasu otevřel na začátku druhé třetiny Mertl, ale ještě před vypršením druhého dějství vyrovnal Broš, který využil dvojnásobnou přesilovku.

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - od 23. navíc L. Květoň. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Husák - Kratěna, D. Výborný, Kafka - Y. Treille, Broš, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Bartánus, Rubeš, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.