Environmentalistika a její přínos pro rozvojové země

1. říjen 2011
Sedmý světadíl

Ekonomický a sociální rozvoj zemí jde mnohdy ruku v ruce s ekologickými katastrofami. Jinými slovy, chudé země často nedbají na přírodu.

V dalším dílu seriálu Věda a rozvojové země proto budeme hovořit o rozvoji z pohledu environmentalistiky, oboru, který zkoumá vzájemné působení člověka a ekosystémů i prevenci znečišťování životního prostředí. O tom, zda je vůbec možné, aby se chudé země rozvíjely, aniž by docházelo k ničení planety, hovoří v následujícím příspěvku docent Pavlel Nováček z katedry rozvojových studií na Přírodovědecké fakultě Palackého univerzity v Olomouci.

autor: Tereza Hronová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.