Čeští hokejisté generálku na MS zvládli, Bělorusko porazili 5:2

Čeští hokejisté porazili v posledním přípravném utkání před mistrovstvím světa v Německu tým Běloruska 5:2. O dvě branky se zasloužil Hubáček, po třech asistencích si připsali Voráček a Markem.

Český brankář Tomáš Vokoun a Dmitrij Meleško z Běloruska.

Český brankář Tomáš Vokoun a Dmitrij Meleško z Běloruska. | Zdroj: ČTK

Česká republika - Bělorusko 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)

Českým střelcům trvalo dlouho než překonali zkušeného gólmana Mezina, přesto vedli ve 42. minutě 2:0. Bělorusové ale poté nečekaně v 51. minutě vyrovnali. Odpověď svěřenců Vladimíra Růžičky ovšem byla opravdu blesková. Dvě minuté poté zásluhou Hubáčka a Vampoly Češi znovu vyhrávali o dva góly. Nakonec pojedenácté v řadě národní tým porazil Bělorusko, tentokrát 5:2.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Radiožurnálu Aleše Procházky

branky a asistence: 25. Kvapil (Voráček, Marek), 42. Hubáček (Voráček, Marek), 51. Vampola (Krstev, Novotný), 53. Hubáček(Marek, Voráček), 57. Červenka (Blaťák, Klepiš) - 47. Děmagin (Meleško), 51. Stefanovič (Kovyršin, Kulakov), Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Blümel, Pouzar. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 7918.

sestavy:

Česko: Vokoun - Rozsíval, Blaťák, K. Rachůnek, Čáslava, F. Novák, Gřegořek, Krstev, Mojžíš - Jágr, Červenka, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - Voráček, Marek, Hubáček - Kvapil, Koukal, Klepiš; trenér: Vladimír Růžička

Bělorusko: Mezin - Salej, Kolosov, Rjadinskij, Stasenko, Makrickij, Kosťjučenok, Denisov, Gotovec - Kaljužnyj, Grabovskij, Ugarov - Děmagin, Stas, Meleško - Čupris, Michalev, Stefanovič - Zacharov, Kovyršin, Kulakov; trenér: Eduard Zankovec

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít