Basketbalový Nymburk deklasoval Děčín i napotřetí a slaví 13. ligový titul v řadě

Basketbalisté Nymburku získali v české lize třináctý titul za sebou. Ve třetím finále vyhráli 102:53 a celou sérii s Děčínem ovládli stejně jako před rokem 3:0. Potvrdili tak svou dominanci v NBL, ve které za celou sezonu prohráli jediné utkání a celkově jen dva z posledních 108 duelů.

Stejně jako vloni i letos se ve finále NBL utkali hráči Nymburka a Děčína

Stejně jako vloni i letos se ve finále NBL utkali hráči Nymburka a Děčína | Zdroj: ČTK

Nymburk byl jasným favoritem, přičemž Děčín postupem do finále vyrovnal své loňské maximum.

Válečníky navíc trápily rozsáhlé zdravotní potíže včetně příušnic, a tak čtvrtfinalistovi prestižní VTB ligy nedokázali konkurovat.

Staronový šampion si ziskem titulu zajistil start v hlavní fázi premiérového ročníku Ligy mistrů FIBA. Nymburk chtěl o titulu rychle rozhodnout a už v první čtvrtině nastřílel 35 bodů. Téměř každý jeho útok končil košem a Děčínu se nedařilo soupeře přibrzdit. Domácí tak už v 15. minutě vedli o třicet bodů a o vítězi nebylo pochyb.

Děčín se však nevzdával a bojovným výkonem ve druhé půli na chvíli přibrzdil ofenzivní smršť domácích. Pomáhali mu i fanoušci pokřikem: „Tak jsme druzí, no a co“. Trenér Pavel Budínský dával i hodně prostoru mladým hráčům, pro které šlo o velkou zkušenost měřit se s hráči Nymburku v jejich vrcholné formě. Nymburk pak i trochu polevil a hrál spíše pro diváky.

Poslední minuta už se nesla v roli oslav a gratulací. Slavily oba celky a děčínští fanoušci děkovali svým hráčům za celou sezonu.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

Nymburk - Děčín 102:53 (35:16, 67:30, 86:43)
Nejvíce bodů: Randle 22, Hruban 14, Dixon 11, Vaughn 10 - Kroutil 13, Vyoral 12, Pomikálek 9. Konečný stav série: 3:0.