Čeští házenkáři v kvalifikaci ME na Francii nestačili a podlehli 25:41

V úvodním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy prohrála česká reprezentace s favorizovanou Francií vysoko 25:41. Ve druhém utkání 6. skupiny vyhrála Makedonie nad Švýcarskem 27:20.

Házenkář Filip Jícha

Házenkář Filip Jícha | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Český tým šel do utkání výrazně oslabený. Chyběl nejen Filip Jícha, který patří mezi nejlepší světové házenkáře, ale ze zdravotních důvodů se omluvilo dalších osm nominovaných hráčů.

Začátek zápasu ale nebyl vůbec špatný. Zhruba patnáct minut se dokázal český tým výsledkově držet.

00:00 / 00:00

Kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy v házené 2016 Francie - ČR sledoval reportér Mirko Vasič

Pak ale Francouzi přitlačili v obraně, hosté navíc začali dělat zbytečné chyby v útoku a z rychlých protiútoků inkasovali. Rázem tak prohrávali o devět gólů.

Navíc se přestalo dařit českým střelcům, kteří několikrát nechali vyniknout domácího gólmana.

O přestávce vedli domácí 20:12 a ve druhém poločase jejich náskok plynule narůstal.

Nakonec Francie potvrdila roli jasného favorita a porazila český výběr o 16 gólů 41:25. Nejlepším střelcem českého týmu byl s osmi góly Petr Linhart.

Ve druhém kvalifikačním utkání nastoupí Češi na domácí palubovce 2. listopadu proti Makedonii.