Chyba Paláta pomohla Edmontonu k první letošní výhře v NHL

Hokejisté Edmontonu Oilers vybojovali první letošní výhru v NHL. Ve svém šestém utkání otočili vývoj duelu s Tampou Bay a gólem z 57. minuty zvítězili 3:2.

Hráči Edmontonu slaví gól před brankářem Tampy Bay Benem Bishopem

Hráči Edmontonu slaví gól před brankářem Tampy Bay Benem Bishopem | Zdroj: Reuters

Do statistik se v jediném nočním duelu NHL nezapsal žádný český hokejista. Nešťastně na sebe ale upozornil Ondřej Palát z Tampy Bay. Rozhodující branka soupeře padla právě po jeho nepřesné přihrávce v obranné třetině.

Třiadvacetiletý Palát se snažil rozehrát napříč pásmem, jenže jeho pokus zachytil Jordan Erble, který rychle našel volného Ryana Nugent-Hopkinse. Centr Oilers pak pohotově prostřelil brankáře Bena Bishopa.

Edmonton - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky:
25. Schultz, 35. Hall z trestného střílení, 57. Nugent-Hopkins - 22. Boyle, 54. Connolly. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Connolly (Tampa Bay).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít