Hokejisté Liberce zvítězili i v Boleslavi. Diváci vyprodali čtyři zimní stadiony

Během 31. kola hokejové extraligy vyprodali diváci čtyři zimní stadiony, na Spartu navíc přišlo přes 10 tisíc diváků. Liberec opět navýšil náskok po výhře v Mladé Boleslavi, na druhé místo se posunula Plzeň. Po sedmi zápasech skončila chomutovská série domácích výher.

Michal Bulíř a Branko Radivojević se radují z gólu Liberce

Michal Bulíř a Branko Radivojević se radují z gólu Liberce | Zdroj: ČTK

Hokejisté Liberce porazili v 31. kole extraligy Mladou Boleslav 5:3, připsali si devátou výhru za sebou. Oba týmy dokázaly v zápase vstřelit tři góly v přesilových hrách, hosté přidali navíc jeden v signalizované početní výhodě. Dvakrát se mezi střelce zapsal hostující Lukáš Krenželok.

Bílí Tygři mají v tabulce už 70 bodů a čtrnáctibodový náskok na druhou Plzeň.

Indiáni z Plzně i potřetí v sezoně porazili mistry z Litvínova. Hostům chyběli na západě Čech ofenzivní opory Hübl s Jánským a nedokázali skórovat. V tabulce tak zůstávají poslední. Vítězství Plzně 2:1 zařídili Mário Bližňák a Tomáš Svoboda. Za hosty pouze v závěru snížil Hořava.

Plzeň se posunula na druhé místo a předstihla Hradec Králové. Mountfield si totiž ze Sparty veze pětigólový příděl. Pražanův se povedl vstup do zápasu, když rychle vedli po ráně Kumstáta, a čtyři minuty na konci druhé třetiny. V rychlém sledu se prosadili Buchtele, Klimek, Sabolič a Forman.

Mountfield v závěrečné části pouze snížil na konečných 5:2 pro Spartu.

Vítěznou domácí sérii Chomutova rázně ukončil po sedmi zápasech Zlín. Domácí sice vedli, jenže ještě do přestávky nasměrovali vývoj duelu směrem k vítězství Valachů Bukarts se Štastným.

Lotyšský reprezentant Roberts Bukarts v závěru zápasu završil hattrick, když 41 sekund před koncem zvyšoval na konečných 5:1 pro PSG.

Brno porazilo Olomouc 4:3 v prodloužení. Kometa promarnila brzké vedení 3:0, vítěznou branku vstřelil v 62. minutě svým druhým zásahem v utkání útočník Jan Hruška.

Domácí tímto výsledkem ukončili sérii čtyř domácích proher, během níž získali pouze dva body. Olomouc vyšla v posledních třech kolech naprázdno a dočkala se alespoň prvního bodu.

Úřadující vicemistři z Třince vyhráli i třetí zápas pod novým trenérem Jiřím Dopitou. Opět vyžili přesilovku, opět dali tři branky, jen na rozdíl od předchozích výher 3:1 žádný nedostali. O skóre v zápase s Vítkovicemi 3:0 se postarali Kopecký, Žejdl a Plíhal.

Hokejisté Pardubic zabrali po třech vystoupeních bez bodového zisku, když vyhráli ve nad Karlovými Vary 3:0 a v tabulce jim odskočili na rozdíl čtyř bodů.

Po bezbrankové první třetině se Dynamo prosadilo dvakrát v prostřední části a výhru pojistil gólem v 54. minutě Lukáš Nahodil. Dva kanadské body za gól a asistenci si připsal útočník Jakub Orsava, brankář Brandon Maxwell vychytal podruhé v sezoně čisté konto.

31. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hrbas), 37. Buchtele (Přibyl, Forman), 38. Klimek (Hamilton, Sabolič), 38. Sabolič (Klimek, Hamilton), 40. Forman (Přibyl, Polášek) - 49. Kudrna (Šimánek, Ihnacak), 56. Vydarený (Honejsek, Dej). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. Diváci: 10 087.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:3 v prodloužení (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Dostálek (J. Káňa II, V. Němec), 5. Raška (Koreis, Malec), 12. J. Hruška (V. Němec, Stehlík), 62. J. Hruška (Malec) - 18. Buc (Houdek), 29. Herman (Valenta), 33. A. Zeman (Kafka). Rozhodčí: R. Čech, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka, Stříteský), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský, Kučný) - 5. Krenželok, 12. P. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 10:10, navíc Holub (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 4200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - PSG Zlín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Ölvecký (Jánošík, Hřebejk) - 17. Bukarts (P. Holík), 19. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), 28. Roman Vlach (Marušák, O. Veselý), 36. Bukarts (Říčka), 60. Bukarts (P. Holík). Rozhodčí: Šindler, Souček - Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kopecký (Polanský), 38. Žejdl (Irgl, Dravecký), 45. Plíhal (Adamský, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Bližňák, 51. T. Svoboda (Hrňa) - 60. M. Hořava (Duda). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 6525.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Redenbach, Marcinko), 38. Orsava (Nedbal), 54. Nahodil (Orsava, Rolinek). Rozhodčí: T. Horák, Hradil - Komárek, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 9116.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít