Koukalová získala z poslední stíhačky stříbro. Druhá v ní končí také celkově

Biatlonistka Gabriela Koukalová vybojovala v posledním stíhacím závodu sezony stříbrnou medaili. V norském Oslu nestačila pouze na Finku Laukkanenovou, za kterou zaostala o 26 vteřin. Třetí skončila Francouzska Braisazová. V celkovém pořadí stíhačky skončila Koukalová na druhém místě za Němkou Dahlmeierovou.

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová odstartovala do stíhačky ze čtvrtého místa a díky čtyřem čistým položkám se v posunula na druhé místo. Nestačila jen na Finku Laukkanenovou. Ta sice chybovala na poslední položce, ale na českou reprezentantku měla dostatečný náskok dvanácti vteřin.

Koukalová ztrátu 700 metrů před cílem umazala o dvě sekundy, ale v závěrečných metrech už jí bylo jasné, že na svou soupeřku nestačí a do cíle pošetřila síly. Potřinácté v sezoně skončila na stupních vítězů.

V celkovém pořadí stíhacích závodů se dostala před Finku Kaisu Mäkäräinenovou na druhou příčku. Malý glóbus získala Němka Laura Dahlmeierová, která se ze 31. místa vyhoupla na konečnou devátou příčku.

Veronika Vítková dokončila desetikilometrovou trať na desátém místě, když minula tři terče. Poslední českou zástupkyní byla Lucie Charvátová, která dojela na 33. místě. Na vítěznou Finku ztratila přes tři a půl minuty.

V 15:00 startují svůj stíhací závod muži. Česká republika bude mít hned pětinásobné zastoupení. Do dvanáct a půl kilometru dlouhé trati se probojovali Ondřej Moravec (startuje 7.), Michal Šlesingr (13.), Michal Krčmář (28.), Jaroslav Soukup (52.) i Adam Václavík (56.).

SP v biatlonu v Oslu - stíhací závody:Ženy (10 km):1. Laukkanenová (Fin.) 29:33,3 (1 trest. okruh), 2. Koukalová (ČR) -26,5 (0), 3. Braisazová (Fr.) -1:01,4 (4), 4. Gregorinová (Slovin.) -1:08,2 (1), 5. Hauserová (Rak.) -1:12,5 (0), 6. Olsbuová (Nor.) -1:15,9 (3), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:51,2 (2), 8. Wiererová (It.) -1:51,2 (2), 9. Dahlmeierová (Něm.) -1:53,8 (2), 10. Vítková -1:55,7 (3), ...33. Charvátová (obě ČR) -3:40,5 (5).Konečné pořadí stíhacích závodů (po 9 závodech): 1. Dahlmeierová 405, 2. Koukalová 384, 3. Mäkäräinenová 368, 4. Dorinová Habertová (Fr.) 346, 5. Wiererová 286, 6. Braisazová 250, ...21. Puskarčíková 152, 22. Vítková 151, 45. Charvátová 51.Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 1179, 2. Koukalová 1052, 3. Mäkäräinenová 933, 4. Dorinová Habertová 848, 5. Wiererová 703, 6. Braisazová 677, ...13. Puskarčíková 492, 25. Vítková 346, 53. Charvátová 101, 92. Davidová 13.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít