Krejčí se čtyřmi body podílel na výhře Bostonu. Gólman Pavelec pomohl k bodu

Bostonský David Krejčí byl hlavní postavou zápasu v St. Louis, ve kterém Bruins získali důležité vítězství v boji o postup do vyřazovacích bojů. Český útočník si v přestřelce, ve které padlo 11 gólů, připsal celkem čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek, za což byl vyhlášen hlavní hvězdou duelu.

Výkon Ondřeje Pavelce na výhru jeho týmu v zápase proti Chicagu nestačil

Výkon Ondřeje Pavelce na výhru jeho týmu v zápase proti Chicagu nestačil | Zdroj: Reuters

Jako první se přitom z gólu radovali hokejisté Blues, kteří šli zásluhou Schwartze v 15. minutě do vedení.

Boston na úvodní gól Blues však rychle zareagoval a ještě do konce první třetiny vývoj skóre otočil. Druhou branku Medvědů měl na svědomí Krejčí, který z dorážky překonal gólmana Elliotta.

Také druhá třetina vyšla lépe hostům, kteří v ní vstřelili tři góly. Na dvou z nich se podílel Krejčí poté, co nejprve po vyhraném buly posunul puk na Beleskeye a ten tvrdou střelou vsítil třetí gól Bostonu.

Ve 39. minutě se pak Krejčí mezi střelce zapsal podruhé, když se mu střelou zápěstím podařilo využít přesilovku, čímž upravil průběžné skóre na 5:2.

Domácím se sice v závěrečné periodě podařilo duel zdramatizovat, ale nakonec jim to k bodům nestačilo, protože bostonský Bergeron přidal šestý gól svého týmu, kterým zajistil hostům vítězství.

Další z týmů, který podobně jako Boston v Atlantické divizi balancuje na hranici postupuju do play-off, je Detroit. Ten dnes hostil Minnesotu a oslavil výhru 3:2, čímž navýšil své šance na účast ve Stanley Cupu. V brance Red Wings tentokrát nefiguroval Petr Mrázek, jehož nahradil Howard.

Zato Ondřej Pavelec v brankovišti Winnipegu nechyběl, ale nakonec ani on nezabránil porážce svého týmu, který v prodloužení nestačil na obhájce titulu z Chicaga.

V pořadí 55. vítězný zápas v této sezoně zaznamenal nejlepší tým soutěže Washington, když porazil Colorado na jeho ledě v poměru 4:2. Svůj letošní 45. gól v tomto střetnutí oslavil lídr pořadí střelců Ovečkin.

Výhru pak slavili i hokejisté Vancouveru, kteří díky povedenému závěru zdolali Anaheim na jeho ledě.

Výsledky NHL:

Detroit - Minnesota 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Larkin, 23. Tatar, 43. Sheahan - 37. Brodin, 50. Granlund. Střely na branku: 29:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).

St. Louis - Boston 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)
Branky: 15. Schwartz, 26. Stastny, 44. Bortuzzo, 48. Pietrangelo, 60. Shattenkirk - 17. a 39. Krejčí, 15. Eriksson, 30. Beleskey (Krejčí), 36. Vatrano, 57. Bergeron (Krejčí). Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.202. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Beleskey (oba Boston), 3. Steen (St. Louis).

Winnipeg - Chicago 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 33. a 52. Wheeler, 9. Petan, 46. Byfuglien - 15. a 56. Panarin, 17. Mashinter, 38. P. Kane, 62. Seabrook. Střely na branku: 32:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval pět branek z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 81,48 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Panarin (Chicago).

Colorado - Washington 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Iginla, 55. Landeskog - 29. Beagle, 33. Ovečkin, 35. Chimera, 60. Oshie. Střely na branku: 19:47. Diváci: 18.049. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Ovečkin, 3. Chimera (oba Washington).

Anaheim - Vancouver 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Manson, 49. Thompson - 25. Horvat, 52. Hamhuis, 54. Etem. Střely na branku: 36:28. Diváci: 16.331. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. Hansen, 3. Markström (oba Vancouver).