Mladík Kaše má první bod v NHL, vítězná série Montrealu skončila debaklem

Anaheim v nočním zápase NHL porazil Arizon 5:1. U čtvrtého domácího gólu asistoval Ondřej Kaše, který se tak poprvé zapsal do statistik soutěže. Na jediný gól hostů přihrával David Vrbata. Osmizápasová vítězná série Montrealu skončila v Columbusu drtivou porážkou 0:10.

Radost hokejistů Anaheimu

Radost hokejistů Anaheimu | Zdroj: Reuters

První bod NHL si Ondřej Kaše nadělil k 21. narozeninám, které bude mít v úterý. Šest a půl minuty před koncem druhé třetiny původně hledal spoluhráče před brankou, jenže sražený puk se odrazil a Antoinu Vermettovi, který propálil brankáře Arizony.

Kanaďan zvýšil už na 4:0 pro Anaheim, jako první mu gratuloval nadšený český mladík, který získal bod ve svém druhém zápase po povolání z farmy. Na ledě bývalý hráč Chomutova strávil 16 minut.

Zápas skončil 5:1 pro Ducks, na čestný úspěch hostů nahrál David Vrbata.

Detroit s brankářem Petrem Mrázkem v brance třikrát vedl na Winnipegem, jenže se mu hrubě nepovedlo posledních 8 minut zápasu. Brandon Tanev otočil zápas ze stavu 2:3 na 4:3 pro Jets. Red Wings Mrázka v závěru odvolali a zkusil powerplay, doplatili na ni pátým inkasovaným gólem.

Český brankář kryl 26 z 30 střel Winnipegu s úspěšností zákroků 86,7 procenta.

Nejlepším týmem celé NHL zůstává Montreal. Jeho osmizápasová série vítězství ale drsně skončila v Columbusu. Blue Jackets totiž rozstříleli Canadiens 10:0. „Soupeřům toho moc nevyšlo, nám vyšlo skoro všechno. Jsem rád, že jsem byl na té správné straně,“ pousmál se po zápase kouč Columbusu John Tortorella.

Při historicky nejvyšší výhře Modrých Kabátů dali čtyři hráči po dvou gólech. Z osmnácti hokejistů v poli jich bodovalo 16. Jedním ze dvou nešťastníků byl Lukáš Sedlák.

NHL:
Columbus - Montreal 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Branky: 11. a 25. Atkinson, 31. a 34. Foligno, 32. a 49. Hartnell, 39. a 51. Anderson, 12. Jones, 15. Savard. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.436. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Anderson, 3. Wennberg (všichni Columbus).

Anaheim - Arizona 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. a 35. Rakell, 10. Bieksa, 20. Silfverberg, 34. Vermette (O. Kaše) - 37. McGinn (Vrbata). Střely na branku: 33:22. Diváci: 16.405. Hvězdy zápasu: 1. Vermette, 2. Rakell, 3. Perry (všichni Anaheim).

Detroit - Winnipeg 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)
Branky: 4. Glendening, 30. Zetterberg, 51. Abdelkader - 53. a 59. Tanev, 16. Laine, 43. Scheifele, 60. Ehlers. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Střely na branku: 33:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Winnipeg), 2. Zetterberg (Detroit), 3. Scheifele (Winnipeg).