Mrázek vychytal další čisté konto. Florida proti Chicagu ukončila sérii proher

Brankář Detroitu Petr Mrázek si v zápase proti Buffalu připsal třetí nulu v probíhající sezoně a pomohl tak svému týmu k vítězství 3:0. Žádný gól neinkasovala také Florida, která si poradila s Chicagem a upevnila si první příčku v Atlantické divizi. Z českých hráčů se bodově prosadil pouze Andrej Nestrašil z Caroliny.

Gólman Petr Mrázek si v zápase proti Sabers připsal třetí letošní nulu

Gólman Petr Mrázek si v zápase proti Sabers připsal třetí letošní nulu | Zdroj: Reuters

Hokejisté Red Wings měli v duelu s Buffalem navrch po celý zápas, ale o své výhře rozhodli až v závěrečných minutách, kdy mimo jiné i zásluhou nováčka Dylana Larkina konečně dokázali najít recept na výborně chytajícího gólmana domácích Robina Lehnera.

V brance hostů zazářil Petr Mrázek, který za svoje záda nepustil jediný kotouč a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Roli favoritů v zápase proti Carolině potvrdili hráči New Yorku Rangers poté, co zvítězili v poměru 4:1. Na jediném gólu Hurricanes se podílel nahrávkou český útočník Andrej Nestrašil.

První výhry po čtyřech porážkách v řadě se dočkala Florida, která vynulovala silné Chicago v čele s lídrem kanadského bodování Patrickem Kanem. V sestavě Panthers nechyběl Jaromír Jágr, jenž odehrál přes 16 minut, ale nebodoval.

Třetí triumf v posledních čtyřech utkáních oslavili hokejisté New Yorku Islanders, kteří zdolali Ottawu 5:2.

V zápase St. Louis proti Coloradu se dlouho zdálo, že si další dva body za výhru do tabulky připíšou domácí Blues, kteří drželi vedení 1:0 až do 60. minuty. Při závěrečné power play však Colorado vyrovnalo, takže o výsledku zápasu nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, jimž vítězství vystřelil Gabriel Landeskog.

Výsledky pátečních zápasů NHL:

Buffalo - Detroit 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 53. Larkin, 58. Zetterberg, 60. Glendening. Střely na branku: 19:45. Petr Mrázek odchytal celé utkání a z 19 střel neinkasoval. Diváci: 18.601. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Mrázek (oba Detroit), 3. Lehner (Buffalo).

Carolina - NY Rangers 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 24. Nordström (Nestrašil) - 30. a 32. Miller, 15. McDonagh, 18. Yandle. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.102. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. McDonagh (oba NY Rangers), 3. J. Staal (Carolina).

Ottawa - NY Islanders 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Branky: 23. Ryan, 31. Karlsson - 4. Leddy, 32. Clutterbuck, 43. Hamonic, 48. Tavares, 54. Okposo. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.305. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Hamonic (oba NY Islanders), 3. Ryan (Ottawa).

Florida - Chicago 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Smith, 18. Campbell, 20. Howden, 23. Ekblad. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.343. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Campbell, 3. Ekblad (všichni Florida).

Colorado - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 60. MacKinnon, rozhodující sam. nájezd Landeskog - 38. Steen. Střely na branku: 41:34. Diváci: 16.366. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Elliott (St. Louis), 3. MacKinnon (Colorado).

Utkání Washington - Anaheim bylo kvůli sněhové bouři odloženo.