Nestrašil pečetil výhru, Carolina ukončila vítěznou sérii Washingtonu

V nočních zápasech NHL se gólově prosadil jediný český hokejista. Útočník Andrej Nestrašil pečetil výhru domácí Caroliny nad Washingtonem 4:2. Po devíti zápasech tak skončila v NHL vítězná série Capitals.

Útočník Andrej Nestrašil pečetil výhru domácí Caroliny nad Washingtonem 4:2.

Útočník Andrej Nestrašil pečetil výhru domácí Caroliny nad Washingtonem 4:2. | Zdroj: Reuters

Hokejisté Washington Capitals ztratili zápas poprvé od 10. prosince, kdy podlehli 1:5 Floridě. Domácí mužstvo rozhodlo o svém úspěchu na začátku třetí třetiny, kdy po gólech Erica Staala a Jeffa Skinnera v úvodní pětiminutovce odskočilo do vedení 3:1.

V 55. minutě sice svou 21. trefou v sezoně snížil Alexander Ovečkin, osmnáct sekund před koncem ale ukončil snahu hostů o vyrovnání Nestrašil, který v poslední minutě uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power play.

Porážkou zakončil rok 2015 brankář Petr Mrázek. Detroit sice vedl nad Pittsburghem po první třetině 2:0, nakonec ale prohrál 2:5. Obrat Penguins nastartoval sporný moment v první minutě druhé třetiny, kdy Patric Hörnqvist před brankou tečoval střelu Jevgenije Malkina, puk propadl Mrázkovi za záda a pak si ho český gólman srazil bruslí do branky.

Podle opakovaných záběrů je patrné, že ho Hörnqvist předtím lehce atakoval v brankovišti, rozhodčí ale po přezkoumání u videa protest Red Wings zamítli a gól uznali. „Myslím, že jsem měl puk v ruce, hráč přede mnou do mě strčil, trefil mě do vyrážečky a puk skončil v síti," řekl Mrázek.

Ve 32. minutě využil Pittsburgh další přesilovku, když si s Mrázkem pohrál Kris Letang a vyrovnal na 2:2. Ve třetí třetině Penguins dokonali obrat dvěma slepenými góly poté, co se v rozmezí 34 sekund prosadili Sidney Crosby a Malkin. Poslední gól přidal při power play do prázdné branky znovu Letang. Detroit si připsal třetí porážku v základní hrací době za sebou.

Do pozice lídra NHL se díky zaváhání Washingtonu vrátili hokejisté Dallasu, kteří přesvědčivě porazili Nashville 5:1. Radek Faksa, který byl povolán z farmy při zranění Aleše Hemského, se do sestavy Stars nevešel.

Výsledky NHL
Buffalo - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 52. O'Reilly - 30. Nielsen, 42. Kuljomin. Střely na branku: 43:33. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Nielsen (oba Islanders), 3. Ullmark (Buffalo).

Detroit - Pittsburgh 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Branky: 7. Abdelkader, 13. B. Smith - 32. a 59. Letang, 21. Hörnqvist, 48. Crosby, 49. Malkin. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 36 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 35:37. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Abdelkader (Detroit).

Carolina - Washington 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 28. Di Giuseppe, 41. E. Staal, 46. Skinner, 60. Nestrašil - 30. Bäckström, 55. Ovečkin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 14.134. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Versteeg, 3. Läck (všichni Carolina).

St. Louis - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 29. Shattenkirk - 37. Niederreiter, 52. Haula, 59. Vanek. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.194. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Niederreiter (oba Minnesota), 3. Shattenkirk (St. Louis).

Arizona - Winnipeg 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 10. a 60. Doan, 42. Tichonov, 53. Ekman-Larsson - 4. a 48. Lowry. Střely na branku: 21:37. Diváci: 14.027. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Ekman-Larsson, 3. Domingue (všichni Arizona).

Dallas - Nashville 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 49. a 56. Seguin, 33. Jamie Benn, 38. Janmark, 44. Eaves - 32. C. Smith. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Niemi, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).

Calgary - Los Angeles 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 44. Giordano - 12. Gáborík, 22. Lucic, 24. Andreoff, 60. Pearson. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Los Angeles), 2. Ferland (Calgary), 3. Quick (Los Angeles).

Edmonton - Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Getzlaf. Střely na branku: 21:35. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Gibson, 3. Getzlaf (oba Anaheim).

Colorado - Chicago 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. Söderberg, 32. McLeod, 56. Johnson - 19. Anisimov, 23. Desjardins, 25. P. Kane, 64. Toews. Střely na branku: 30:43. Diváci: 18.048. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Varlamov (Colorado), 3. P. Kane (Chicago).