Tři Češi uzavřeli v Pokljuce elitní dvacítku sprintu, vyhrál Rus Šipulin

Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr se seřadili za sebou v pořadí biatlonového sprintu ve slovinské Pokljuce. Čeští závodníci uzavřeli druhou desítku a do stíhacího závodu odstartují s přibližně minutovou ztrátou na vítězného Rusa Šipulina.

Sprint v Poklujuce vyhrál Rus Šipulin

Sprint v Poklujuce vyhrál Rus Šipulin | Zdroj: Reuters

Ondřej Moravec předvedl v Pokljuce sedmý nejrychlejší čas. V pořadí ho ale odsunula chyba na úvodní položce vleže a skončil 18., Michal Šlesingr chyboval vestoje a uzavřel druhou desítku. Jaroslav Soukup střílel čistě a na 19. místě skončil vinou pomalejšího běhu.

„Byl to poměrně těžký závod. Myslel jsem, že na tom budu líp, ale na víc nebylo. Škoda jedné rány na střelnici, ale pořád si myslím, že to nebyl pokažený závod a je to dobrá pozice do stíhačky,“ okomentoval svůj výkon Moravec.

Bezchybně zastřílel také Michal Krčmář, na trati ztratil ale minutu a půl. Přesto se dostal na bodované pozice díky 35. místu. Poslední z Čechů Tomáš Krupčík sice nebodoval, ale nebude chybět na startu sobotní stíhačky.

K úspěchu ve sprintu vedla cesta přes čistou střelbu. Nejrychlejší běh k ní přidal Rus Anton Šipulin, který zvítězil s náskokem dvanácti sekund na Rakušana Landertingera. Na stupně vítězů se dostal také Nor Emil Hegle Svendsen. Mimo stupně vítězů skončil vedoucí muž SP Martin Fourcade.

V zítřejším stíhacím závodě bude Ondřej Moravec startovat s odstupem 56 sekund za Šipulinem, o šest a půl sekundy později vyjede Ondřej Soukup, dalších pět vteřin bude ztrácet Michal Šlesingr.

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Muži - sprint 10 km: 1. Šipulin (Rus.) 23:18,6 (0 tr. okruhů), 2. Landertinger (Rak.) -11,9 (0), 3. Svendsen (Nor.) -24,1 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -29,9 (1), 5. Garaničev (Rus.) -34,1 (0), 6. Schempp (Něm.) -36,3 (0), 7. T. Bö (Nor.) -38,1 (0), 8. Maillet (Fr.) -41,8 (0), 9. Cvetkov (Rus.) 42,6 (0), 10. J. Bö (Nor.) -46,7 (2), ...18. Moravec -56,0 (1), 19. Soukup -1:02,6 (0), 20. Šlesingr -1:07,7 (1), 35. Krčmář -1:35,3 (0), 58. Krupčík (všichni ČR) -2:06,1 (1).
Průběžné pořadí SP (po 6 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 259, 2. Svendsen 251 b., 3. Schempp 230, 4. Šipulin 222, 5. Landertinger 218, 6. Fak (Slovin.) 213, 7. Moravec 190, ...13. Šlesingr 134, 43. Soukup 34, 45. Krupčík 28, 60. Krčmář 6.