Z archivu

« »
Kuvait city v nočním osvětlení - Foto: Wikimedia Commons

Čím jsme to žili v srpnu 1990? aneb Napětí roste

V srpnu roku 1990 dominovaly zpravodajským relacím všech světových médií především události na Středním východě, kde se začalo schylovat k válce. Méně dramaticky, možná jen pozvolna, nenápadně, ale zřetelně narůstalo napětí i na domácí politické...

 
V.Hlavatý a Z.Řehoř-natáčení hry Noční bilance-1964 - Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

Noblesní strohost…

Anebo také: …ostýchavost, niternost, možná velká dávka skepse, ale i ironie, někdy ovšem rovněž přísnost a odměřenost… To vše spojeno se štíhlým, asketicky působícím zjevem, současně s příjemným hlasem. Tak bychom mohli... Zdeňka Řehoře. Narodil se v Jičíně a od onoho okamžiku uplynulo 30. srpna už 95 let.

 
Na Václavském náměstí - Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu,  Archiv Pavla Macháčka

To datum!

To datum se vrylo do paměti všech, kteří byli tehdy už na světě (a vnímali ho), to datum si (snad) zapamatují i ti, kteří se o něm učili pouze ve škole, to datum se už (vzdor tomu, že nás od něj dělí bezmála 50 let) přiřadilo k...

 

Hlasy slavných

Moravec Emanuel

Český politik, legionář, voják z povolání, teoretik válečnictví, publicista a ministr školství a lidové... (17. dubna 1893 - 5. května 1945)

Politika

To datum!

To datum se vrylo do paměti všech, kteří byli tehdy už na světě (a vnímali ho), to datum si (snad) zapamatují...

Rozhlas

Noblesní strohost…

Anebo také: …ostýchavost, niternost, možná velká dávka skepse, ale i ironie, někdy ovšem rovněž přísnost... Zdeňka Řehoře. Narodil se v Jičíně a od onoho okamžiku uplynulo 30. srpna už 95 let.

O archivu

Tento web vám nabízí to nejzajímavější, co má Český rozhlas ve svém archivu.


Jelikož se historie rozhlasu nejednou významně protnula s událostmi osudovými pro celou zemi, snažíme se z bohatého fondu ukázat co nejvíce.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas