Rádio Retro17. května  2018 v 10:00  

Rádio Retro se vrátí s novým programem 21. června, nabídne letní obsah

Rádio Retro se vrátí do éteru těsně před letními dovolenými. - Foto: Tomáš Černý

Rádio Retro se vrátí do éteru těsně před letními dovolenými.Foto: Tomáš Černý

Stanici si mohou naladit zájemci například v multiplexu ČRo DAB+, na internetu, případně v kabelové síti UPC.

Rádio Retro, digitální stream Českého rozhlasu zaměřený výhradně na archivní obsah, ukončil tento týden své vysílání, které nabízelo „osudové osmičky“, tedy roky s číslicí „8“ na konci, které výrazně formovaly československou historii. S novým programem se stanice připomene posluchačům opět od 21. června, kdy je připraven tematický blok „Dálky a knížky“. Stanice bude vysílat přesně po dobu dvou měsíců, tedy do 21. srpna. 

Moderátor a dramaturg Tomáš Černý, který má vysílání digitální stanice na starosti, ve svém tweetu naznačil, že další program by mohl být věnován srpnu 1968. Nejde o žádné velké překvapení, protože právě v letošním roce si připomeneme padesát let od sovětské okupace. Ukončení stávajícího programu Rádia Retro připadne právě na výročí 21. srpna 1968. Stanici je možné naladit mimo jiné jako součást multiplexu ČRo DAB+, na internetu a k dispozici je také v nabídce největšího kabelového operátora, společnosti UPC Česká republika. 

Nové články v rubrice

 • 27. října  2018       rubrika: Rádio Retro

  Rádio Retro zní hlasem první republiky

  Další tematický stream Českého rozhlasu nabízí od 28. října výběr z autentických záznamů především ze třicátých let. Slyšet můžete hlas prvního premiéra Karla Kramáře a dalších politiků meziválečného Československa,...

   
 • 29. září  2018       rubrika: Rádio Retro

  Zklamání. Potupa. Radost. Rádio Retro připomnělo atmosféru podzimu 1938

  Protože dnes už nejsou k dispozici pamětníci krizového podzimu, mizí povědomí o silné emoci konce září 1938, ale rozhlasový archiv nabízí pestrou směs nejrůznějších proslovů a zpráv, které ji dokládají. Včetně vyhlášení...

   
 • 12. září  2018     Fotogalerie  rubrika: Rádio Retro

  Rádio Retro slavilo 55 let Meteoru

  Rovných 20 hodin historických nahrávek jednoho jediného pořadu nabídlo obraz proměny Meteoru od 60. let do roku 2013 – hlasy vědců a reportáže o přírodě a o objevech vědě a techniky.

   

O archivu

Tento web vám nabízí to nejzajímavější, co má Český rozhlas ve svém archivu.


Jelikož se historie rozhlasu nejednou významně protnula s událostmi osudovými pro celou zemi, snažíme se z bohatého fondu ukázat co nejvíce.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas