Rádio Retro – vaše klidné a pomalé svátky

Prodej kaprů - Foto: Antonín Richter

Prodej kaprůFoto: Antonín Richter

Když herečka Dana Medřická před mnoha desítkami let hovořila před mikrofonem o svém prožívání Vánoc, svěřila se posluchačům, že si každý rok slibuje nepodlehnout shonu a nákupní horečce. Ale nakonec – jak připustila s povzdechem – podlehne vždy. Známe to dodnes.

Rádio Retro Šťastné a veselé

Je těžké neodolat, ale snad je to i proto, že nám nikdo neposkytne útočiště, kde by čas plynul pomaleji, kde by se na nás nespěchalo a kde by některé hodnoty platily víc než peníze. Letos přesně tenhle svět najdete na internetových vlnách Rádia Retro.Vybrali jsme pro vás dvacet osm hodin vánočních, silvestrovských a novoročních snímků ze zlatého fondu Československého rozhlasu a vybrali jsme je se speciálním zřetelem na kouzlo, které svým pořadům dokázali vtisknout dávní tvůrci – komorní tón, pomalé tempo a vnitřní klid. 

Martina Kociánová a Jan Rosák při natáčení Rádia Retro Štastné a veselé. - Foto: Šárka Ševčíková

Martina Kociánová a Jan Rosák při natáčení Rádia Retro Štastné a veselé.Foto: Šárka Ševčíková

Slyšet můžete Františka Nepila a jeho vzpomínky na pečení cukroví s maminkou, nespočet hereckých vzpomínek z úst Jiřiny Šejbalové, Zdeňka Štěpánka, Eduarda Kohouta, Jana Pivce a mnoha dalších. Šťastné a veselé Rádio Retro skýtá také jedinečnou příležitost odvysílat kompletní záznam Dobrého jitra z Prahy, které v době adventní v roce 1995 vysílal Marek Eben přímým přenosem z chrámu sv. Víta na Hradčanech. 

Celý čtyřhodinový záznam nemusíte vyslechnout najednou, jako je tomu v případě klasického vysílání. Vzhledem k tomu, že Rádio Retro je internetový stream, který se jako smyčka stále opakuje, můžete se k programu vracet. Naplánovat poslech si můžete podle kompletního přehledu pořadů na webu Českého rozhlasu. Najdete v něm i taková jména jako Alice Masaryková, která posluchače v Československu oslovila na Štědrý večer roku 1968 díky pásku natočenému v Kanadě, jméno Edvarda Beneše, Jana Antonína Bati, Františka Hrubína, Jana Wericha, Zdeňka Podskalského, Jana Petránka či Olgy a Václava Havlových a ovšem i jména Martiny Kociánové a Jana Rosáka, kteří vás těmito klidnými a pomalými rozhlasovými Vánocemi provedou. 

Nové články v rubrice

O archivu

Tento web vám nabízí to nejzajímavější, co má Český rozhlas ve svém archivu.


Jelikož se historie rozhlasu nejednou významně protnula s událostmi osudovými pro celou zemi, snažíme se z bohatého fondu ukázat co nejvíce.

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas