Unikátní rozhovor s malířem Josefem Šímou

ilustrační foto - Foto: Fotobanka stock.xchng

ilustrační fotoFoto: Fotobanka stock.xchng

Pomůžete odkrýt Archivu Českého rozhlasu, komu patří druhý hlas na tomto záznamu?

Beseda s českým malířem J. Šímou o instalaci pařížské výstavy, pauza v tvorbě r. 1938 - 1951, nové začátky a utváření formy, o používaných barvách, životopis o své tvorbě a obrazech s antickými náměty.

U některých archivních záznamů v archivu chybí informace nejen o datu jejich vzniku, ale také o osobnostech, které na nich hovoří. Podobné je to u záznamu nazvaného pracovně „beseda s malířem Josefem Šímou“. Nevíme, kdo na unikátním snímku s Josefem Šímou hovoří, ani kdy byl snímek pořízen. Z kontextu rozhovoru vyplývá, že to muselo být buď v roce 1968 nebo nedlouho poté, kdy se uskutečnily výstavy obrazů J. Šímy v Praze a v Paříži – o těch se zde hovoří. Snímek byl patrně natočen v Paříži, kde malíř žil od roku 1921 až do své smrti v roce 1971. Možná, že zasvěcení posluchači, poznají hlas člověka, který s Josefem Šímou hovoří. Je to zcela jistě odborník (patrně také výtvarník). Pomůžete odkrýt Archivu Českého rozhlasu, komu patří druhý hlas na tomto záznamu? Pokud se domníváte, že ano, sdělte svůj poznatek na info@rozhlas.cz nebo na telefonní číslo 221 551 111. 

 

Beseda s českým malířem J. Šímou

Vložit na svůj web

Autor:  Bronislava Janečková

Nové články v rubrice

O archivu

Tento web vám nabízí to nejzajímavější, co má Český rozhlas ve svém archivu.


Jelikož se historie rozhlasu nejednou významně protnula s událostmi osudovými pro celou zemi, snažíme se z bohatého fondu ukázat co nejvíce.

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas