Rozhlasový rok1. února  2013 v 12:50  

Dům v Klinu - Na návštěvě u P. I. Čajkovského - 1965

Petr Iljič Čajkovskij, foto z roku 1888 - Foto: Wikimedia, public domain, additional copyright tag - published in the US before 1923

Petr Iljič Čajkovskij, foto z roku 1888Foto: Wikimedia, public domain, additional copyright tag - published in the US before 1923

Nejen bavit, informovat, ale také vzdělávat chtěl Československý rozhlas – i v oblasti klasické hudby. Pořadů a formátů, jimiž se k posluchačům s nabídkou poznávání hudby a jejích tvůrců obracel, byla dlouhá řada.

1. února 1965 byl vysílán půlhodinový pořad režiséra Karla Weinlicha z cyklu Na návštěvě u.. Herec Jiří Pick zval posluchače do místa, kde žil a tvořil P. I. Čajkovskij – do Muzea v Klinu. Pořad byl mistrným spojením minulosti i současnosti, uměleckého slova ve vyprávění, hudby a reportážních prvků. Dnes možná působí „pomaleji“, ale zároveň tak nějak .. „poetičtěji“. 

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2013 v 12:50     Audio  rubrika: Rozhlasový rok

  Silvestr ve Vinárně U pavouka - 1966

  Třetího ledna pozval Český rozhlas poprvé své posluchače do Vinárny u pavouka a to na záznam údajného silvestrovského vysílání. Jak to doopravdy bylo a jaké další záhady tento pořad provází prozradí Tomáš Černý.

   
 • 31. ledna  2013 v 12:50     Audio  rubrika: Rozhlasový rok

  Václav Havel v ČKD - 1990

  Jestli je v rozhlasovém archivu něčeho přímo nadbytek, pak jsou to záběry návštěv státníků od první republiky, přes II. světovou válku, počátky budování komunismu, éru tání 60. let až po normalizaci let 70. a 80.

   
 • 11. března  2013 v 12:50     Audio  rubrika: Rozhlasový rok

  Prezident Václav Havel rozmlouvá s Otou Nutzem v prvním vysílání Hovorů z Lán - 1990

  Brzy po svém zvolení prezidentem zahájil Václav Havel tradici svých pravidelných rozhlasových rozprav, které dostaly název podle místa svého natáčení, jímž byl prezidentský zámek v Lánech. Hovory z Lán se poprvé ve...

   

O archivu

Tento web vám nabízí to nejzajímavější, co má Český rozhlas ve svém archivu.


Jelikož se historie rozhlasu nejednou významně protnula s událostmi osudovými pro celou zemi, snažíme se z bohatého fondu ukázat co nejvíce.

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas