galerie Školská 28, Praha http://www.skolska28.cz

 

17. ledna 2010 | 20:00 - 22:00

Georgy Bagdasarov: sound performance
self-made instruments and soundart show

George Cremaschi: Nothing to Say
live double bass and live electronics show

--------------------------------------------------------------
 

George Cremaschi: Nothing to Say
> VIDEOstream

Reflexe "o" a "z" exilu (dobrovolného, či nikoliv) a význam slova "doma" - to vše psáno imigrantem, synem rodičů imigrantů, dětí ještě mnoha dalších imigrantů. Jedná se o výsek z delšího, dlouhodobě existujícího díla. George Cremaschi používá elektroakustické nástroje, kontaktní mikrofony, sklo a kontrabas a vydává se jak po linii improvizované, tak i komponované hudby. Ve své performance svádí dohromady různé přístupy ze své práce posledních dvou let, přičemž se pokouší vytvořil pomyslný most mezi akustickým, elektronickým a elektroakustickým světem zvuku a zvukové kompozice.

George Cremaschi se narodil v New Yorku, kde studoval hudební teorii a kompozici. Hraje a komponuje pro tanečníky, rockové skupiny, výtvarníky, básníky, filmaře a folkové hudebníky, pro divadlo, orchestry i popové divy. Mezi autory, s nimiž spolupracoval, byli Greg Goodman, Saadet Türköz, Matthew Ostrowski, Nicolas Collins, Evan Parker, Trinh T. Minh-Ha, Liz Allbee, Burkhard Stangl, Mats Gustafsson, Kai Fagaschinski, L? Quan Ninh, Gino Robair, Rova Saxophone Quartet, Frédéric Blondy, Christof Kurzmann, Nels Cline, Andrea Parkins, Paul Lovens, Marshall Allen, Han Bennink, ad. Jako hráč na kontrabas uvedl díla, jejichž autory jsou Morton Feldman, James Tenney, John Cage, Iannis Xenakis, Cornelius Cardew, Roscoe Mitchell, Christian Wolff, Wadada Leo Smith, Krzysztof Penderecki, Jon Raskin, Ana-Maria Avram, Louis Andriessen and Matthew Goodheart ad. Za dobu svého aktivního hudebního života vystupuje na 30 snímcích, mj. Apestaartje, Evolving Ear, Black Saint, Leo, Beak Doctor, Emanem, Rastascan, Music & Arts, Nine Winds a 482 Music labels. V současné době žije v jihočeském Táboře, kde pracuje jako kurátor a administrátor organizace CESTA - mezinárodního rezidenčního centra pro umělce.

http://www.cesta.cz/georgecremaschi.htm

--------------------------------------------------------------

Georgy Bagdasarov - sound performance
> VIDEOstream

Narodil se v Kazachstánu v arménské rodině. Nejprve studoval kybernetiku na moskevské Technické univerzitě, pokračoval ve studiu kompozice na Hudební akademii v Moskvě a svá studia zakončil na Filmové škole v Petrohradu. Svou hudební dráhu započal jako kytarista v psychedelickém punkovém bandu a skrze svět konceptuálního techna dospěl do světa volné improvizace, kterou rozvíjí v instrumentáři předmětů nalezených na bleších trzích celého světa. Hraje na saxofon a kytaru preparovanou nalezenými předměty. Nahrával y vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, electronica a dalších hudebních žánrů, byli mezi nimi Richard Deutsch, Jerome Noetinger, Yoshio Mashida, LEs Halmes, Dill, Yutaka Makino, DJ Sniff, Nikolay Rubanov, Fitz Ellarald ad. V současné době žije v Praze a dokončuje své doktorské studium na Filkové fakultě AMU.

http://myspace.com/georgebagdasarov http://myspace.com/ersatzsteil

ART'S BIRTHDAY MENU

ON-AIR

program vysílaní ČRo 3 - Vltava
20:00 - 22:00


ON-SITE
program koncertu v galerii Školská 28
20:00 - 22:00


ARTSBIRTHDAY.EBU.CH
Globální síť Art's Birthday
20:05 - 24:00


ON-SPACE
program satelitní sítě EBU
20:05 - 24:00


KONCEPT
Narozenin Umění

 

Tisková zpráva

PŘÁNÍ UMĚNÍ | MEDIA 

English version ENGLISH VERSION

Partneři

  • radiocusticaNEW_klikona
  • AB_10_hisvoice
  •  
  • klikona Vltava

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas